Lietuvoje

2013.07.02 12:31

Neteisėto valstybės tarnautojų atlyginimų sumažinimo atitaisymo imsis rudenį

ELTA2013.07.02 12:31

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad per ekonominę krizę valstybės tarnautojų ir teisėjų algos buvo sumažintos iš dalies pažeidžiant Konstituciją, Premjeras Algirdas Butkevičius žada, kad rudenį bus parengti teisės aktai, reikalingi šiai klaidai atitaisyti.

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad per ekonominę krizę valstybės tarnautojų ir teisėjų algos buvo sumažintos iš dalies pažeidžiant Konstituciją, Premjeras Algirdas Butkevičius žada, kad rudenį bus parengti teisės aktai, reikalingi šiai klaidai atitaisyti.

„Aišku, čia būtų geriausia paklausti pono Andriaus Kubiliaus, bet, aišku, jis to dabar neatliks ir nepadarys“, – interviu LRT radijui sakė premjeras, klausiamas, kada planuoja šią klaidą atitaisyti.

Kita vertus, Vyriausybės vadovas įvardijo, kad jau rudenį turėtų būti parengtas įstatymo projektas.

„Noriu drąsiai pasakyti, kad rudenį mes pateiksime įstatymo projektą, kuriame bus numatyta, kada tos prarastos lėšos mažinant darbo užmokestį bus grąžinamos žmonėms. Bus išdėstyta laike, negaliu šiandien pasakyti, kiek laiko tai užtruks, nes taip pat laukia ir kitas labai svarbus įstatymo projektas, kuris yra baigiamas ruošti ir bus pateiktas Seimui, dėl sumažintų pensijų grąžinimų Lietuvos pensininkams“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Pasak premjero, kada tiksliai tai bus, priklausys nuo valstybės finansinių galimybių, nors pirmadienį Vyriausybės vadovas dar buvo įvardijęs, jog pensininkai pensijų praradimų grąžinimo gali tikėtis ne anksčiau kaip 2015 metais.

ELTA primena, kad KT, išnagrinėjęs šešis pareiškėjų – Vilniaus apygardos administracinio teismo, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ir Vilniaus miesto apylinkės teismo prašymus, pripažino, kad teisinis reguliavimas, kuriuo dėl ekonomikos krizės sumažinti valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginės algos (atlyginimo) koeficientai, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines klases, statutinių valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas dydžiai, prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai teisei gauti teisingą apmokėjimą už darbą. Nutarime pažymima, kad tai prieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, o teisėjų atlyginimų sumažinimą nustatantis teisinis reguliavimas – ir teisėjo bei teismų nepriklausomumo principui.

Neprieštaravusiu Konstitucijai pripažintas įstatymas, kuriuo 2009 metų viduryje sumažintas bazinis dydis, taikomas teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų atlyginimams apskaičiuoti.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius