Lietuvoje

2018.03.29 15:01

Per dvi krizes vyriausybėms vadovavęs A. Kubilius: malonumas yra savotiškas

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.03.29 15:01

Seimas nutarė įpareigoti parlamentinį Biudžeto ir finansų komitetą ištirti, kaip per daugiau nei 10-metį buvo tvarkomi šalies finansai. Per 2000 ir 2010 metų krizes vyriausybėms vadovavęs ekspremjeras konservatorius Andrius Kubilius, dalindamasis savo patirtimi, sako, kad „malonumas yra savotiškas“. Jis taip pat perspėja dėl galimos būsimos krizės 2020 metais ir kviečia jai tinkamai pasiruošti.

„Finansinės globalios krizės turi tokį požymį, tokią tradiciją reguliariai pasikartoti. Kaip nebūtų keista, jos kartojasi reguliariai dešimtmečio pradžioje. Man yra tekę iš tų Lietuvos patirčių vadovauti vyriausybei per 2000 ir 2010 metų krizes. Turiu pasakyti, kad tuo metu vadovauti vyriausybei malonumas yra savotiškas“, – ketvirtadienį Seime, svarstant siūlymą tirti buvusią krizę ir viešųjų finansų būklę, sakė A. Kubilius.

Politikas tvirtino nesibaiminantis parlamentinio tyrimo, nes jeigu yra rimtų problemų, jas reikia tirti. A. Kubilius tikisi, kad bus atsakyta į klausimą, kaip turime pasiruošti galimoms būsimoms krizėms.

„Svarbiausias rezultatas, kurio aš tikiuosi iš šio tyrimo, kaip turime pasiruošti būsimoms krizėms, ypač savo biudžeto politikoje, krizėms, kurios nuo mūsų nepriklauso, bet kurios ateina iš globalių procesų“, – sakė A. Kubilius.

Jo nuomone, tikrai nesame tokiame pasirengimo potencialiai galimai krizei lygyje, kokiame buvo, pavyzdžiui, estai 2008–2009 metais.

Biudžeto ir finansų komitetas analizuos politinių jėgų, buvusių valdžioje nuo 2005 metų, veiklą valdant šalies finansus. Komitetas atsisakė ankstesnio valdančiųjų siūlymo atlikti tik konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vyriausybės finansų politikos tyrimą per krizę.

Tyrimą planuojama baigti iki 2019 metų balandžio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt