Lietuvoje

2018.03.28 21:40

Seimo komitetai pritarė laisvos prekybos sutarčiai su Kanada

Augustas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.28 21:40

Seimo Sveikatos reikalų ir Užsienio reikalų komitetai pritarė Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai. Ratifikuoti ją ar ne, balsuos visas Seimas.

Ilgai laukęs Seimo Sveikatos reikalų komitetas pagaliau ėmėsi  Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties klausimo. Toks sprendimas priimtas jau pasikeitus komiteto pirmininkei. Prieš tai jam vadovavusi Agnė Širinskienė yra sakiusi, kad komitetas tai spręs tik sulaukęs Europos Teisingumo Teismo išvados dėl Belgijos Karalystės kreipimosi, nors pastarasis susijęs ne su sveikatos, o su investicijų apsaugos klausimais.

Diskusijos komitete ilgai netruko ir sutarčiai pritarta vienbalsiai. Pirmininkė teigia negalinti pasakyti, kodėl buvo nuspręsta nelaukti teismo sprendimo ir imtis šio klausimo dabar.

„Aš nežinau, kas pasikeitė, mano buvo toks sumanymas, kad reikia tą padaryti, esame ne pagrindinis komitetas. Esam sveikatos reikalų, ten tų temų labai nedaug, beveik nėra“, – sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Nepraėjus nė porai minučių sutarties klausimą jau ėmėsi svarstyti ir Užsienio reikalų komitetas – jis, pagaliau sulaukęs Sveikatos reikalų komiteto sprendimo, sutarčiai taip pat pritarė vienbalsiai.

„Aš manau, kad pristabdyti šitą klausimą buvo politinis sprendimas ir būtent tai, kad per 10 minučių pritarė Sveikatos reikalų komitetas ir po to iškart Užsienio reikalų komitetas, tai tą ir įrodo, ir tai, kas buvo užkulisiuose kalbamasi dėl Belgijos, dėl GMO, apie tai net nebuvo paklausta, todėl atrodo, kad tai buvo iš principo noras pristabdyti sutarties ratifikavimą“, – kalbėjo Seimo Užsienio reikalų komiteto narė Aušrinė Armonaitė.

Ar patvirtinti prekybos su Kanada sutartį, dabar balsuos visas Seimas. Šiuo metų ją yra ratifikavusios 8 Europos Sąjungos šalys. Tam, kad sutartis įsigaliotų visa apimtimi, turi pritarti visų Bendrijos šalių parlamentai. Kol kas ji taikoma laikina apimtimi – tai reiškia, kad šiuo metu panaikinti 98 proc. Kanados importo muitų, tačiau nėra įsigaliojusi investicijų apsaugos sistema.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt