Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.28 18:23

V. Landsbergis įvertino intrigas konservatorių partijoje

Konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis tvirtina, kad siekiama sukiršinti partijos lyderius Gabrielių Landsbergį ir Ireną Degutienę.

Pasirodo, dvejus metus trunkančioje koncerno „MG Baltic“ ir Liberalų sąjūdžio bei Darbo partijos politinės korupcijos byloje liudiję konservatoriai aiškinosi ir partinius santykius. Šioje byloje apklausta ir apie 50 politikų, tarp jų – partijos lyderis G. Landsbergis. Trečiadienį „Lietuvos rytas“ pranešė, kad tarp apklaustųjų buvo ir partijos vicepirmininkė Irena Degutienė. Jai teko liudyti dėl vėliau jos padėjėjo pareigas ėjusio dabartinio frakcijos Seime kolegos Lauryno Kasčiūno santykių su „MG Baltic“.

Skelbiama, kad G. Landsbergis tyrėjams prisipažino girdėjęs kalbų, kad įtarimų politinės korupcijos byloje sulaukęs koncernas „MG Baltic“ tikėjosi ne jo, bet I. Degutienės pergalės konservatorių pirmininko rinkimuose 2015 metais ir esą rėmė šią politikę.

V. Landsbergis savo feisbuko įrašą pavadino „Daugumiečiai siautėja“.

„Kai TS-LKD surengė vidinius demokratinius partijos pirmininko rinkimus, interesantų aplinka tikėjosi bent vieno šiai partijai prasto rezultato: arba ji skils, arba du konkurentai, I. Degutienė ir G. Landsbergis, liks ilgam supriešinti. Nepavyko, partija pasirodė brandesnė ir protingesnė. Buvę varžovai liko solidariai vadovauti sustiprėjusiai ir atsinaujinimą skelbiančiai partijai.

Tačiau tai nereiškia, kad minėtos aplinkos didžiojo tikslo atsisakyta. Kaip tik tai dabar šmėkšo naujai plėtojamoje intrigoje apie TS-LKD žmonių ir „MG-Baltic“ kontaktus, pradėtas keistai viešinti liudininkų apklausas.

Patyrę politikai neturėtų kibti ant žurnalistinių „sakė-pasakė“ provokacijų, bet kartais tai atsitinka. „Ar žinai, Jonai, ką Petras apie tave kalba? – Ar girdėjai, Petrai, ir ką sau manai apie Jono žodžius, kurie gal buvo pasakyti, o gal ir ne?“, – rašo V. Landsbergis.

Pasak V. Landsbergio, nenustebkim, jei šis provincialus apkalbynas, palengvinantis „eilinio Skradžiaus“ gelbėjimo operaciją, tęsis. Ant lėkštės turėtų būti kraunama kuo daugiau visokių senienų „tyrimui“, kad visi galimi tyrimai visuomenės akyse virstų cirkais. Juolab, sako profesorius, kai daugumiečiai laisvai tvarkosi, ką reikia tirti, o ko – pavyzdžiui, jų šefo verslų – nereikia.

Jo nuomone, ką tik užsitikrinę toliau valdomą kišeninę VRK, valdantieji atrodo gražiai atsipalaidavę siautėti bet kuria kryptimi. „O senieji intrigų vilkai iš amžinosios nomenklatūrinės „kairės“, žiū, jau beįsijaučią į savo svajonių funkciją, kai uodega vizgins šunį. Toks vaizdelis“, – rašo V. Landsbergis.

Jo teigimu, kelių balsų persvara balsuojant už VRK pirmininkę, visai nėra „Seimo pasitikėjimas“, ko reiktų demokratinėje santvarkoje. Juolab – einant į didžiųjų, net tarptautinių, įtampų kupiną 2019-ųjų rinkiminį laikotarpį. „Demokratijos egzamino neišlaikom jau šiandien“, – konstatuoja V. Landsbergis.

I. Degutienė: jaučiuosi auka

Kalbėdama apie pasirodžiusią informaciją, Seimo vicepirmininkė I. Degutienė sakė: „Mane iškvietė į STT. Niekaip nesupratau, kuo čia aš dėta. Paskui atgaminau, jog greičiausiai dėl to, kad pas mane buvo užėjęs Laurynas (L. Kasčiūnas – DELFI). Tai aš esu kaip ir nukentėjęs asmuo“.

Ji sakė prisimenanti prieš kelerius metus buvusią situaciją, kai pas ją užsukęs L. Kasčiūnas paprašė padėti. „Ir kad susitikčiau (su „MG Baltic“ atstovais – DELFI) prašė“, – sakė politikė.

I. Degutienė kalbėjo tiesiai šviesiai pasakiusi, kad nesirengia su niekuo susitikinėti, ir to nedarė. „Sakiau, ir tu nesivelk. Man atrodo, jis daugiau niekur nėjo“, – aiškino konservatorė.

Pasak jos, tuo metu politologas L. Kasčiūnas nebuvo politikas, nebuvo ir jos padėjėjas Seime.

„Jis buvo kaip visuomeninis, neetatinis mano padėjėjas, bet dirbo Rytų politikos centre. O kad su juo bendraudavome, natūralu, nes anksčiau, 2009-2012 metais jis tikrai ėjo mano, kaip Seimo pirmininkės, patarėjo užsienio politikos klausimais, pareigas. Natūralu, kad mūsų santykiai buvo visą laiką geri“, – aiškino politikė.

Ji kalbėjo, kad į STT ji buvusi iškviesta prieš metus. „Matyt, dabar, kai byla jau pateko į advokatų rankas, iš 150 liudininkų ištraukė tris aukas (I. Degutienę, L. Kasčiūną ir G. Landsbergį – DELFI), ir jas dar pradėjo klausinėti. Man tai aišku, jog yra noras parodyti, kad ir jūs nesate šventi. Puikiai suprantu politinių purslų taškymą“, – kalbėjo ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi