Lietuvoje

2018.03.28 18:30

D. Grybauskaitė siūlo svarstyti, kad partijos neskirtų VRK narių

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.28 18:30

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo svarstyti galimybę atsisakyti tvarkos, kai dalį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių siūlo politinės partijos.

Šalies vadovės teigimu, tai galėtų užkirsti kelią politikų kišimuisi į VRK darbą.

„Matydami, kaip mėgina rungtis politinės partijos, kas ką įveiks, kas labiau įtakos VRK, kyla ir toliau klausimas, ar nevertėtų pasekti kai kurių šalių pavyzdžiu ir mėginti depolitizuoti VRK, tai yra, kai jos narius skirtų ne politinės partijos, o visai kitos institucijos“, – Trakuose žurnalistams trečiadienį sakė D. Grybauskaitė.

„Paskutinės istorijos vėl rodo, kad tiek valdantieji, tiek opozicija mėgina vienokiu ar kitokiu būdu įtakoti VRK darbą ir tai kenkia mūsų jaunai demokratijai“, – teigė šalies vadovė.

Prezidentė sakė, kad vertinti VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės galimybes eiti pareigas yra Seimo prerogatyva. Parlamento dauguma antradienį atmetė opozicijos iniciatyvą pareikšti jai nepasitikėjimą.

Prezidentė sakė, jog tikisi, kad VRK nariai „supranta tokio balsavimo pasekmes ir prisiims atsakomybę dirbti skaidriau, atviriau ir objektyviau“.

Pagal įstatymą, VRK sudaroma iš teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos ir prezidentės siūlomų teisininkų bei partijų, gavusių Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje, pasiūlytų asmenų.

Seime įvairios tyrimo komisijos kuriamos viena po kitos. Ketvirtadienį politikai balsuos, ar atlikti parlamentinį tyrimą dėl galbūt padarytos didelio masto žalos valstybei 2009–2012 metais, kai Finansų ministerija skolinosi iš komercinių bankų už galbūt nepagrįstai dideles palūkanas ir neviešu būdu išleido vyriausybės vertybinius popierius.

Tuo metu prezidentė sako, kad Seimas turėtų užsiimti svarbesniais dalykais, nei nuolatinis komisijų kūrimas. Prezidentę stebina ir antradienį Ūkio ministerijos vyriausybei pristatytos Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisos, kur šalia draudimų prekiauti karą propaguojančiomis prekėmis, kartu numatyti ribojimai dėl sekso reikmenų bei erotikos prekių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.