Lietuvoje

2018.03.28 12:16

Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl įtarto LRT žurnalisto A. Matonio šmeižimo

LRT.lt 2018.03.28 12:16

Vilniaus apylinkės prokuratūroje, įvertinus ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl įtarto LRT Naujienų tarnybos vadovo šmeižimo.  

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. buvo pradėtas gavus Naujienų tarnybos vadovo Audriaus Matonio pareiškimą dėl Seimo nario Naglio Puteikio teiginių televizijos laidoje, vėliau kartotų viešuose pasisakymuose Seime, kitose žiniasklaidos priemonėse bei socialiniuose tinkluose, praneša LR prokuratūra.

Išnagrinėjus ikiteisminiame tyrime surinktus faktinius duomenis, nustatyta, kad N. Puteikio viešai išsakyti teiginiai turi neigiamą bei užgaulų A. Matonio, kaip asmens, vertinimą, yra žeminantys ir paniekinantys. Tačiau tokios byloje tiriamos aplinkybės galėtų būti vertinamos tik kaip įžeidimas, o ne šmeižtas. Pažymėtina, kad įžeidimas nuo 2015 m. liepos mėn. baudžiamosios atsakomybės neužtraukia. Įžeidimu padaryta žala asmens garbei ir orumui gali būti atlyginta pagal civilinį ieškinį.