Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.27 23:41

Išaiškintas tarptautinis pinigų plovimas

Kauno teisėsaugininkai aiškinasi didelio masto tarptautinį pinigų plovimo ir sukčiavimo atvejį.

Tyrimas pradėtas gavus informacijos, kad į Vokietijos bendrovės sąskaitą Lietuvos banke pervesti beveik 3 mln. eurų. Bendrovės atstovai banko darbuotojams nesugebėjo paaiškinti, iš kur tokie pinigai ir kokie sandoriai planuojami. Nenustačius tikrojo savininko pinigai pervesti į Lietuvos biudžetą.

Paaiškėjo, kad iš Nigerijos į Gruziją  keliavę pinigai turėjo būti pervesti Bulgarijos bendrovei už neva krovininių platformų pastatymą, tačiau Gruzijos teisėsauga kilus įtarimų pinigus areštavo, o pritrūkus įrodymų tyrimą nutraukė ir panaikino apribojimas. Po to dalis lėšų atsirado Vokietijos bendrovės sąskaitoje Lietuvos banke.

Teisėsauga mano, kad tokie pervedimai atliekami siekiant paslėpti pinigų kilmę.

„Ikiteisminio tyrimo metu buvo kreiptasi į Gruzijos, Nigerijos, Vokietijos, Šveicarijos, JAV, Bulgarijos teisėsaugos institucijas, finansinės žvalgybos padalinius ir surinkta informacija, kad dvi abejotinos reputacijos Nigerijos įmonės atliko 10 mln. JAV dolerių pervedimą Gruzijos bendrovei“, – pasakojo laikinasis FNTT Kauno apygardos valdybos viršininkas Rolandas Urbonas.

„Šiuo metu atliekamas tyrimas jis nėra nutrauktas, tačiau šiai dienai nustatyti, kad iš konkrečios nusikalstamos veiklos gauti tie pinigai, galimybės nėra, todėl prokuroras ir priėmė tokį sprendimą pervesti juos į Lietuvos Respublikos biudžetą“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Egidijus Zuzevičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi