Lietuvoje

2018.03.27 20:20

Pareigūnų profsąjungos kreipėsi į VTEK dėl pašalintos socialinės reklamos

15min.lt2018.03.27 20:20

Penkios teisėsaugos pareigūnams atstovaujančios profesinės sąjungos kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl policijos generalinio komisaro Lino Pernavo ir Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio galimo trukdymo profesinių sąjungų veiklai. Tuo tarpu policijos atstovai sako, kad klaidinga profsąjungų išplatinta informacija įžeidė policininkų bendruomenę.

Kovo 8 d. dviejuose stenduose Vilniuje ir viename Kaune pradėta rodyti Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos užsakyta reklama. Reklama skelbė, kad „Policijos vadovų arogancijos rezultatas – 3000 mažiau policijos pareigūnų, o Vilniuje ir Kaune išaiškinama tik 1 vagystė iš 7, ar jautiesi saugus?“

Po reklamos pasirodymo policijos atstovai susisiekė su ACM lauko reklamų tinklą valdančios „Katos grupės“ vadovybe ir nurodė, kad reklama klaidinanti. Jie nusprendė reklamą pašalinti ir grąžinti pinigus.

Reklamoje skelbta informacija išties kelia abejonių. Dabartinės policijos vadovybės su generaliniu komisaru Linu Pernavu priešakyje valdymo laikotarpiu pareigūnų skaičius tikrai sumažėjo, tačiau maždaug 1 tūkst.

Tuo tarpu, vagysčių ištyrimas visoje Lietuvoje siekia maždaug 25 proc. arba 1 iš 4 vagysčių.

Kaip 15min sakė generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, jokių pretenzijų dėl žinios apie policijos vadovų aroganciją jie nereiškė, nes kiekvienas gali turėti savo nuomonę ir kritikuoti vadovybės veiksmus. Tačiau klaidinanti reklamoje pateikta informacija įžeidė pareigūnų bendruomenę. Būtent todėl buvo priimtas sprendimas informuoti įmonę apie klaidinančią reklamą.

„Policijos bendruomenė į šią reklamą sureagavo kaip į įžeidimą. Policijos bendruomenėje buvo surengtas balsavimas dėl šios reklamos, kur klausiama, ar ji asmeniškai įžeidė. Teigiamai atsakiusių buvo dešimt kartų daugiau nei neigiamai“, – kalbėjo E. Šileris.

Tačiau profsąjungų atstovai įsitikinę, kad jei vadovybės nuomone reklama klaidinanti, jie galėjo ją ginčyti teisiniu keliu.

„Jei, Policijos departamento manymu, reklama buvo neteisėta ar melaginga, ją paneigti ar nuginčyti yra nustatyta teisinė tvarka. Vis dėlto buvo pasirinkta „telefoninė teisė“, padarytas spaudimas įmonei ir tuo sutrukdyta teisėta profesinės sąjungos veikla, – sako LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė. – Priminsime, kad už trukdymą profesinių sąjungų teisėtai veiklai numatyta ir baudžiamoji atsakomybė.“

Kreipimąsi į VTEK pasirašė LTPF pirmininkė L. Soščekienė, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vladas Sanda, Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstutis Paulikas ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Jagminas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt