Lietuvoje

2018.03.27 16:30

STT vairą Seimas norėtų patikėti Ž. Bartkui

ELTA 2018.03.27 16:30

Seimas, atsižvelgdamas į prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretą, pritarė Žydrūno Bartkaus skyrimui Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriumi.

Antradienį per slaptą balsavimą už šią kandidatūrą balsavo 103 Seimo nariai, 9 buvo prieš, 14 parlamentarų susilaikė.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas akcentavo Ž. Bartkaus profesionalumą.

Per Seime vykusią diskusiją Seimo narys Dainius Gaižauskas sakė, kad tai geriausia kandidatūra, kurią šiandien turime.

„Ši tarnyba yra pasiekusi aukštą lygį, vykdydama kriminalinę žvalgybą“, – sakė parlamentaras.

Tuo tarpu „tvarkietis“ Petras Gražulis mano, kad STT išsigimė, nes šita „institucija tapo politiniu įrankiu prieš nepalankias politines partijas susidoroti“.

„Esu beveik įsitikinęs, kad daugelis bylų prasidės artėjant savivaldos ir prezidento rinkimams, o to demokratinėje valstybėje neturėtų būti“, – sakė P. Gražulis.

STT vadovo poste Ž. Bartkus pakeis Saulių Urbanavičių.

Kovo 20 d. Seimas, atsižvelgdamas į Prezidentės D. Grybauskaitės dekretą, pritarė S. Urbanavičiaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pareigų pasibaigus kadencijai.

S. Urbanavičiaus penkerių metų kadencija baigiasi kovo pabaigoje.

Kaip ELTA jau skelbė, kovo 20 d. iš Seimo tribūnos kalbėdamas apie penkerių metų kadencijos prioritetus, Ž. Bartkus paminėjo analitinę antikorupcinę žvalgybą, kuri, anot jo, geba korupcinius reiškinius pamatyti plačiau. Kandidatas vadovauti STT Ž. Bartkus taip pat sakė, kad vienas iš jo veiklos prioritetų bus neteisėto praturtėjimo atvejų išaiškinimas. Jo nuomone, svarbu ir tai, kad STT neatsiliktų technologiškai nuo laikmečio.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI