Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.27 15:34

VRK vadovė lieka poste: atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo Seime

BNS 2018.03.27 15:34

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė lieka poste: atlaikė opozicijos inicijuotą balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Už tai, kad VRK pirmininkei būtų pareikštas nepasitikėjimas ir ji būtų atleista iš pareigų, antradienį per slaptą balsavimą buvo 58 Seimo nariai. 65 buvo „prieš“, trys susilaikė.

Priimti sprendimui dėl jos atleidimo reikėjo ne mažiau kaip 71 balso „už“.

Nepasitikėjimo procedūrą komisijos vadovei pradėjo Seimo opozicinės frakcijos, kaltinančios ją dėl komisijos „chaotiško darbo“ bei vienasmenių sprendimų.

VRK vadovė atmetė priekaištus dėl su „valstiečiais“ susijusių klausimų vilkinimo, o ir su „valdančiųjų“ parama išlaikiusi postą žadėjo būti objektyvi.

„Jei Seimas nuspręs, kad turiu tęsti savo veiklą, tęsiu tą veiklą, dirbsime toliau su komisijos nariais, telksimės ir ruošimės 2019 metais vyksiantiems rinkimams“, – prieš balsavimą dėl pasitikėjimo žurnalistams sakė L. Matjošaitytė.

„Manau, kad tikrai būsiu objektyvi, esu viena iš komisijos narių, komisijos pirmininkas turi tik vieną balsą“, – sakė VRK vadovė.

Balsavimo dėl nepasitikėjimo rezultatų Seime ji nelaukė.

VRK vadovės kėdę opozicija pradėjo klibinti dėl pernai birželio mėnesį praėjusios VRK kadencijos darbo grupės parengtos, bet daugiau kaip pusę metų neapsvarstytos išvados dėl „valstiečių“. 

Skundą dėl galbūt paslėptos politinės reklamos televizijos seriale „Naisių vasara“ VRK gavo 2016 metų vasarą. Buvo sudaryta darbo grupė jam tirti. Tyrimą ji baigė jau po Seimo rinkimų pernai birželį. Darbo grupės parengta išvada įkelta į VRK dokumentų valdymo informacinę sistemą, bet viešam komisijos posėdžiui svarstyti taip ir nepateikta, iki tai iškilo į viešumą.

Minimoje išvadoje nėra nustatyta rinkimų įstatymų pažeidimų, bet dėl milijoninės „Agrokoncerno“ paramos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu susijusiems renginiams siūlyta kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją.

VRK darbo grupė suskaičiavo, kad su R. Karbauskiu susijusiems renginiams 2013–2016 metais jam priklausantis „Agrokoncernas“ galėjo išleisti per milijoną eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi