Lietuvoje

2018.03.27 14:33

Teisme – aklumą imitavusių moterų byla

Šiaulių apygardos teisme atversta dar viena byla dėl tariamo aklumo. Dvi moterys kaltinamos simuliavusios aklumą ir gavusios neįgalumo pašalpas, o akių gydytoja – padėjusi sukčiauti, klastojusi dokumentus ir piktnaudžiavusi tarnyba.

Šiaulietės Eglė Ruzgienė ir Rita Jankauskienė kaltinamos sukčiavimu ir bendrininkavimu. o 59-erių gydytoja oftalmologė Danutė Milkintienė – dokumentų klastojimu, suklastotų dokumentų panaudojimu, padėjimu kitiems sukčiauti ir piktnaudžiavimu tarnyba. Nustatyta, kad abiem moterims, padedant gydytojai oftalmologei, buvo nustatytas 70 proc. regėjimo netekimas. Dėl to jos kreipėsi į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, ir R. Jankauskienei nuo 2007-ųjų buvo išmokėta per 18 tūkst. eurų, o E. Ruzgienei nuo 2014-ųjų –  per 6000 eurų. Nepaisant aklumo E. Ruzgienė dirbo Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos operacinėje, R. Jankauskienė – globos namuose.

Pernai išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje nuteista aklumą simuliavusi E. Ruzgienės motina Virginija Račienė, teismas jai skyrė pusketvirtų metų lygtinę įkalinimo bausmę bei sugrąžinti valstybei apgaule gautus daugiau nei 17 tūkst. eurų. Gydytoja D. Milkintienė tada buvo išteisinta, tačiau prokurorams apskundus nuosprendį, Apeliacinis teismas D. Milkintienę nuteisė pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant trejiems metams bei kartu su V. Račiene atlyginti valstybei padarytą žalą.

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba gydytojos D. Milkintienės licenciją sustabdė metams.