Lietuvoje

2018.03.26 14:59

Prezidentė priėmė teisėjų priesaikas

LRT.lt 2018.03.26 14:59

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretus dėl Apeliacinio teismo teisėjo ir penkių apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

Šalies vadovė pabrėžė, kad teisėjų elgesys ir priimami sprendimai turi atspindėti pagarbą teisei, įstatymui ir žmogui, todėl išsakyta priesaika negali likti tik žodžiais, o turi būti įprasminta kasdieniame darbe. Teisingumo vykdymas, anot prezidentės, privalo būti ne mechaninis įstatymų taikymas, o procesas, kai įdedamos visos pastangos padėti kiekvienam žmogui, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Priesaikų ceremonijoje Lietuvos apeliacinio teismo teisėju paskirtas Justas Namavičius; Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjomis paskirtos Vilija Badaraitė, Ieva Narbutaitė ir Dovilė Sadauskaitė; Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmų teisėja – Sigita Rozgaitė; Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų teisėja paskirta Kristina Vorienė.

Prisiekusiems teisėjams šalies vadovė palinkėjo būti įkvepiančiu pavyzdžiu visiems, likti ištikimiems Lietuvai, garbingai atlikti teisėjo pareigas, ginti žmogaus teises, būti nešališkiems, sąžiningiems ir humaniškiems.