Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.26 16:53

Žvalgyba: Karaliaučiuje yra visa branduolinio ginklo sistema

ELTA 2018.03.26 16:53

Karaliaučiuje yra dislokuota visa branduolinio ginklo sistema, teigia Lietuvos žvalgyba.

Antrojo operatyvinių tarnybų departamento direktorius Remigijus Baltrėnas nedetalizuoja, ar Karaliaučiuje dislokuotos ir branduolinės galvutės, tačiau teigia, kad dislokuota visa sistema „nuo pradžios iki pabaigos“, skirta branduoliniams užtaisams.

„Nedetalizuosiu daugiau, bet tai yra visa – nuo pradžios iki pabaigos“, – spaudos konferencijoje Seime pirmadienį sakė R. Baltrėnas.

Anot jo, Karaliaučiuje dislokuotą „Iskander“ raketų brigadą sudaro visa branduoliniam ginklui reikalinga sistema.

„Rusija dislokavo „Iskander“ raketų brigadą nuolatiniam dislokavimui, ir tai yra ne vien brigada, tai yra visa sistema taktinio branduolinio ginklo. Tai šiandien tiek galiu pakomentuoti dėl Kaliningrado srities – tai yra visa sistema“, – sakė R. Baltrėnas.

Anot jo, per pratybas „Zapad 2017“ Rusijos ir Baltarusijos daliniai treniravosi ne tik pulti Baltijos šalių regioną, bet ir kaip panaudoti branduolinį ginklą. Tačiau, pasak jo, buvo treniruojamasi atlikti procedūras, o ne taikytis į konkrečias sostines.

„Rusija savo kariniame planavime mato Baltijos regioną kaip regiono operacinę erdvę. Tai puolamojo pobūdžio operacijos – buvo treniruojamasi puolamojo pobūdžio operacijoms, ne tik į Lietuvą, bet ir Latviją, Estiją. Kas dėl branduolinio ginklo panaudojimo, tai buvo treniruojamos procedūros. Nebuvo treniruojamasi tikslių smūgių į sostines, bet taip – ginklo panaudojimo procedūros „Zapad 2017“ metu buvo treniruojamasi“, – teigė karinės žvalgybos vadovas.

Anksčiau informaciją apie balistinių raketų „Iskander“ siuntimą į Kaliningradą patvirtino Rusijos Dūmos gynybos komiteto pirmininkas Vladimiras Šamanovas. Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas komentuodamas šį žingsnį aiškino, kad įvairios ginkluotės buvimas Rusijos teritorijoje neturėtų kelti nerimo kaimyninėms valstybės, nes „Maskva niekam nekelia pavojaus“.

„Iskander“ gali pasiekti taikinius 500 km nuotoliu ir yra skirta naikinti artilerijos kompleksus, vadavietes ir ryšių sistemas, taip pat lėktuvus ar sraigtasparnius oro uostose. Be to, raketos gali nešti ir branduolinį užtaisą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi