Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.25 22:01

Seimo nariai neskuba nusibausti už posėdžių nelankymą

Seime randasi iniciatyvų už posėdžių nelankymą parlamentarams išvis nemokėti atlyginimo. Šiuo metu, jei seimo narys per mėnesį praleidžia daugiau nei pusę  plenarinių posėdžių nurėžiama trečdalis atlyginimo. Dažniausiai per posėdžius iš 141 nario būna mažiau nei 100, o popietiniame posėdyje ir perpus mažiau.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad visus 141 parlamentarą yra matęs tik per pirmąjį posėdį, daugiau visų Seimo narių salėje neteko regėti.

Seimo narių lankomumo klausimą sprendžia nebe pirma Seimo kadencija. Ir nuobaudų įvairių buvo siūlyta, tačiau sau nusirėžti atlyginimo parlamentarai neskuba. Ypač šis klausimas paaštrėja, kai vos pusė parlamentarų ateina balsuoti dėl svarbių sprendimų, pavyzdžiui, kaip praėjusią savaitę jau po pateikimo atmesta iniciatyva per apkaltą balsuoti atvirai.

Dabar seimūnų negąsdina ir trečdalis nurėžto atlyginimo, jei per mėnesį be pateisinamos priežasties praleido daugiau kaip pusę posėdžių. Kai kurios frakcijos ėmėsi pačios kovoti su tokiais prasižengėliais.

Mažiausiai parlamentarų posėdžių salėje galima išvysti po 17 valandos, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Todėl svarstoma kitaip sudėlioti ir darbotvarkę.

Plačiau apie tai – Redos Gilytės ir Lidijos Jankauskienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi