Lietuvoje

2013.07.01 14:42

Alpinisto E. Markšaičio šeimai pažadėta finansinė parama

ELTA2013.07.01 14:42

Premjeras Algirdas Butkevičius neigia, esą Lietuva nerodė deramo dėmesio tragiškai Pakistane per teroristinį išpuolį žuvusiam alpinistui Ernestui Markšaičiui ir žuvusiojo šeimai ketina skirti finansinę paramą.

Premjeras Algirdas Butkevičius neigia, esą Lietuva nerodė deramo dėmesio tragiškai Pakistane per teroristinį išpuolį žuvusiam alpinistui Ernestui Markšaičiui ir žuvusiojo šeimai ketina skirti finansinę paramą.

„Aš galiu pasakyti, kad tai yra netiesa. Mes skyrėme didelį dėmesį nuo pat pirmos dienos. Užsienio reikalų ministerija (URM) palaikė labai artimą ryšį su kitu alpinistu Sauliumi Danilevičiumi, kuris liko gyvas, ir vakar aš su juo kalbėjausi, ir jis tiesiog padėkojo net ir Turkijoje esančiam mūsų ambasadoriui Kęstučiui Kudzmanui, kuris kiekvieną dieną arba nuo pat pirmos valandos, sužinojęs apie šitą teroristinį atvejį, ėmėsi tam tikrų žingsnių, ir nuolat URM ir aš gaudavo informaciją“, – pirmadienį teigė premjeras, atsakydamas į klausimą, kodėl Lietuva nesiekė Slovakijos pavyzdžiu ir neskyrė daugiau dėmesio žuvusiam alpinistui pagerbti.

Perklausus, kodėl tuomet nebuvo organizuojamos valstybinės laidotuvės, kaip tai yra Slovakijoje, A. Butkevičius teigė, kad, jo žiniomis, Slovakijoje kita situacija, o Lietuvos įstatymai to nenumato.

„Bet žinant, kad įvyko tokia didžiulė nelaimė, mes šiandien esame pavedę Sporto departamentui (Kūno kultūros ir sporto departamentui – ELTA), kad būtų pripažintas tam tikras statusas kaip alpinistui ir, vadovaudamiesi tuo statusu, skirsime šeimai finansinę paramą“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Kokio dydžio tai suma, A. Butkevičius nepatikslino, nes esą pats nežino.

ELTA primena, kad Pakistane teroristų nužudytą E. Markšaitį laidoti žadama Karveliškių kapinėse, greičiausiai pirmadienį.

Artimieji pareiškė nenorį viešų laidotuvių ir prašo sunkią akimirką gerbti jų šeimos privatumą.

Žuvusio alpinisto kūnas į Lietuvą po sudėtingos kelias paras trukusios kelionės sekmadienį parvežtas automobiliu. Kartui grįžo ir likęs gyvas alpinistas S. Damulevičius.

E. Markšaitis buvo nužudytas vėlų praėjusios savaitės šeštadienio vakarą, kai būrys ginkluotų Talibano teroristų užpuolė 4 kilometrų aukštyje įrengtą bazinę alpinistų stovyklą. Jie sušaudė ir lazdomis užmušė dešimt užsieniečių alpinistų.

Slovakija, pagerbdama du Pakistane teroristų nužudytus savo alpinistus, surengs valstybines laidotuves.