Lietuvoje

2012.05.25 11:19

Buvęs politikas stumiamas iš pajūrio

Alvydas Ziabkus2012.05.25 11:19

Pernai vasarą paplūdimį kavinės nuotekomis apdergęs buvęs Seimo narys Linas Karalius ir šiemet taikosi į pajūrį.

Pernai vasarą paplūdimį kavinės nuotekomis apdergęs buvęs Seimo narys Linas Karalius ir šiemet taikosi į pajūrį.

Laikiną kavinę jis panoro įkurti kopose esančiame krašto apsaugos paskirties sklype.

Prašymą leisti prie buvusio pasieniečių stebėjimo bokštelio kopose pasistatyti kavinę L. Karalius kurorto savivaldybei pateikė gegužės pradžioje.

Raštą pasirašė šiemet kovo pabaigoje Vilniuje įregistruotos bendrovės „Trys septynetai“ direktorius Olegas Knezys. Iki balandžio 26 dienos šiai įmonei vadovavo L. Karaliaus draugė Gintarė Gurevičiūtė.

Pateikė kavinės projektą

Tačiau O. Knezys savivaldybėje nepasirodė. Galimybe įsikurti kopose rūpinosi pats L. Karalius.

Jis nusižiūrėjo pernai privatizuotą buvusį pasieniečių stebėjimo bokštelį.

Kai krašto apsaugai šis statinys tapo nereikalingas, kopose buvo suformuotas kelių arų sklypas ir objektas parduotas vienam Pasvalio gyventojui.

L. Karalius pateikė savininko sutikimą išnuomoti sklypą, brėžinius, kaip atrodytų būsimoji jo kavinė.

Skambino užtarėjai iš Seimo

Bet pernai skandalingai Palangos paplūdimyje verslininko veiklą baigęs L. Karalius iš savivaldybės išėjo nieko nepešęs. Jam buvo paaiškinta, kad kol kas šis privatizuotas sklypas yra skirtas krašto apsaugos objektui.

Tiesa, sklypo savininkas jau yra pradėjęs žemės sklypo paskirties keitimo procedūras, tačiau jos dar nebaigtos.

„L. Karaliui aiškiai daviau suprasti, kad jo prašymui nebus pritarta, tačiau jau sulaukiau skambučių iš Seimo. Kai kas bandė mane įtikinti jam padėti“, – sakė kurorto Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas.

Mėgino sugrįžti į paplūdimį

L. Karaliui ir jo kompanijai kelią į kurorto paplūdimį užkirto ir naujoji Palangos savivaldybės tvarka, kai viešos prekybos vietos verslininkams skiriamos traukiant burtus.

Iš Seimo pašalintas veikėjas pretendavo į tą pačią paplūdimio vietą Kunigiškėse, kur šeimininkavo anksčiau.

Šiemet šiai prekybos vietai buvo nustatyta 1500 litų rinkliava, už kurią G. Gurevičiūtės įmonė „Sėkmingi projektai“ konkursą buvo laimėjusi praėjusiais metais.

Tą kartą į šią atokią kurorto vietą pretendavo tik dvi įmonės. Šiemet savivaldybės komisija sulaukė dešimties pretendentų prašymų.

Tačiau paaiškėjo, kad net keturis prašymus pateikė su L. Karaliaus artimaisiais susijusios įmonės.

Iš dėžės 4 kartus traukdamas kamuoliukus buvęs politikas tikėjosi ištraukti laimingąjį. Juo labiau kad šios įmonės pirmosios buvo padavusios dokumentus ir pradėjo burtų traukimo procedūrą.

Prašė perleisti laimėtą vietą 

L. Karaliaus kompanijai ėmė nesisekti iš pat pradžių.

Paaiškėjo, jog pernai šioje vietoje dirbusi įmonė „Sėkmingi projektai“ iki šiol savivaldybei nėra susimokėjusi už išvežtą nuotekomis užterštą paplūdimio smėlį, todėl šiai bendrovei nebuvo leista dalyvauti atrankoje.

Atrankoje likusios trys bendrovės kamuoliukus traukė pirmosios. Vienas po kito laimę bandė G. Gurevičiūtė, jos brolis Kęstutis Gurevičius ir pats L. Karalius. Bet visi ištraukė baltus kamuoliukus.

Laimingasis oranžinės spalvos kamuoliukas atsidūrė Vilniaus bendrovės „Navis Longa“ vadovo Eimanto Lapinsko rankoje. Šią vietą jis laimėjo trejiems metams.

Jau pasibaigus atrankai K. Gurevičius siūlė perleisti laimėtą vietą arba dirbti kartu, bet laimingasis verslininkas nesileido į kalbas.

Paplūdimyje žadėjo ramybę

Trejus metus Palangoje gyvenantis buvęs vilnietis prisipažino, kad yra įsikūręs netoli tos pačios paplūdimio vietos.

„Pernai vasarą pakankamai prisikentėjome dėl triukšmo, sklindančio nuo L. Karaliaus pliažo kavinės. Todėl tai buvo dar viena priežastis, kodėl ryžausi dalyvauti šiame konkurse”, – pasakojo E. Lapinskas.

Dėl šios vietos varžėsi dar vienas kaimynystėje poilsio būstą turintis vyras: laimėjęs šią vietą jis buvo pasiryžęs nestatyti jokios kavinės ir pusantro tūkstančio litų paaukoti vien tam, kad šią vasarą paplūdimyje nebebūtų eksparlamentaro.

E. Lapinskas sakė, kad laimėtoje paplūdimio vietoje teiks viešojo maitinimo paslaugas: „Gal L. Karaliaus propaguojamo sveiko maisto ir trūks, tačiau sveiko proto bus daugiau.“

Užteršė paplūdimį

Praėjusios vasaros pabaigoje bendrovei „Sėkmingi projektai“ išsikrausčius iš paplūdimio, toje vietoje, kurioje stovėjo kavinės palapinė, buvo aptikta į smėlį užkasta kiaura talpykla, į kurią per vasarą buvo leidžiami teršalai.

Iš tos vietos utilizuoti buvo išvežta apie 12 kubinių metrų virtuvės nuotekomis užteršto smėlio.

Šiuos darbus atlikusi Palangos savivaldybė 3862 litų sąskaitą pateikė leidimą paplūdimio kavinės veiklai gavusios įmonės „Sėkmingi projektai” direktorei G. Gurevičiūtei.

Už nuotekomis užterštą paplūdimį skirtą 2300 litų administracinę baudą G. Gurevičiūtė apskundė teismui.

Už vasarą paplūdimio kavinėje užfiksuotus buhalterinės apskaitos pažeidimus ir ten dirbusį nelegalų darbuotoją Klaipėdos apygardos teismas gegužės pradžioje G. Gurevičiūtei skyrė 3 tūkst. litų baudą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.