Lietuvoje

2018.03.23 09:39

Dalis Lietuvos žydų reiškia nepasitikėjimą bendruomenės pirmininke F. Kukliansky

LRT.lt 2018.03.23 09:39

Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Ukmergės žydų bendruomenės, vienijančios absoliučią daugumą Lietuvos žydų, reiškia nepasitikėjimą Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės (LŽB) pirmininke Faina Kukliansky.

„Nei ji, nei jos vadovaujama organizacija nebeatstovauja Lietuvoje gyvenančių žydų interesams. Fainos Kukliansky vadovavimo laikotarpiu bendruomenės idėja yra žlugdoma. Manipuliuojant teise, bendruomenė  tapo asociacija organizacijų, kurių dauguma atstovauja vieno ar kelių savo steigėjų/vadovų interesams, tarp organizacijų yra ir „popierinės“, pavyzdžiui, likviduojamas LŽB labdaros fondas, kurio likvidatorius jau kelis metus yra ta pati Faina Kukliansky“, – rašoma pranešime spaudai.

Teigiama, kad Faina Kukliansky sukoncentravo tiek finansinę, tiek ir sprendimų priėmimo galią vienose rankose – savo.

„Vietoj gerbiamos visų Lietuvos žydų interesų gynėjos, ji tapo klasikiniu diktatoriumi, kuris naudoja valdžią tik savo ir savo artimų žmonių rato naudai. Vadovybei „lojalūs“ yra skatinami, tuo tikslu ciniškai naudojant Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondo (GVF) pinigus. Daugiau nei pusę Lietuvos žydų vienijanti Vilniaus žydų bendruomenė už nepriklausomą poziciją yra „nubausta“, dėl LŽB pirmininkės neteisėtų veiksmų jai neleidžiama dalyvauti LŽB valdymo organų veikloje. Žydiškas gyvenimas yra apmiręs dėl begalės konfliktų ir nesibaigiančių teisinių ginčų. Vis daugiau žmonių, tarp jų ir jaunimas, atitolsta nuo konfliktų kamuojamos bendruomenės.“, – teigiama pranešime spaudai.

Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Ukmergės žydų bendruomenės teigia, kad dabartinė LŽB pirmininkė turėtų atsistatydinti iš visų pareigų, kuriuose atstovauja Lietuvos žydams.