Lietuvoje

2018.03.23 07:36

Situacija Rokiškyje: ar bus įvestas tiesioginis valdymas?

Rokiškio savivaldybė du mėnesius dirba be administracijos direktoriaus ir vicemero. Penktadienį tarybos posėdyje bus sprendžiama, ar patvirtinti administracijos direktorių ir vicemerą.  Opozicija ketina prašyti Vyriausybės ir Seimo įvesti Rokiškio rajone tiesioginį valdymą. 

Kovo 23-ioji – paskutinė diena, kai Rokiškio savivaldybės taryba turėtų išsirinkti administracijos vadovą ir vicemerą – neišrinkus pagal įstatymą gali būti įvestas tiesioginis valdymas. To siekianti opozicija surinko 15 iš 25 tarybos narių parašus ir ketina kreiptis į vyriausybę bei Seimą dėl tiesioginio valdymo įvedimo, jie nepatenkinti mero darbu.

Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis sako tikintis, kad pavyks rasti bendrą sprendimą.

„Manau, kad susirinksime į posėdį ir diskusijose priimsime bendrą sprendimą, surasime būdą, kaip galima dirbti, kaip priimti mano pasiūlytus pareigūnus, administracijos direktorių bei vicemerą ir nebus jokio tiesioginio valdymo“, – sako meras.

Jei tarybos nariai nesusitars, Rokiškio savivaldybė būtų pirmoji šalyje savivaldybė nepriklausomybės laikotarpiu valdoma tiesiogiai iš sostinės.