Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.22 11:31

R. Karbauskis vėl turi deklaravimo problemų: nuslėpė beveik 900 tūkst. eurų sandorį

Ramūnas Karbauskis turi nuolatinių interesų deklaravimo problemų. Šį kartą 15min išsiaiškino, jog Seimo narys nuslėpė beveik 900 tūkstančių eurų sandorį dėl akcijų pirkimo iš „Agrokoncerno“.

Per protestą, neseniai vykusi prie Seimo, žmogus klausė R. Karbauskio, ar jis prieš kitus rinkimus tikrai nepamirš kažko deklaruoti, nes toks politiko elgesys dažnai kartojasi. Bet kitų rinkimų laukti nereikės, yra mažiausiai vienas sandoris, kurio R. Karbauskis iki šiol nedeklaravo.

Pagal įstatymą, kandidatai į Seimo narius, o taip pat ir Seimo nariai privačių interesų deklaracijose turi nurodyti visus galiojančius sandorius, kurie yra didesni nei 3 tūkstančiai eurų. Tačiau R. Karbauskis nedeklaravo daug didesnio sandorio.

Pats R. Karbauskis pripažįsta nedeklaravęs tūkstantinio sandorio su savo verslu ir žada deklaraciją papildyti.

Nedeklaruotas beveik 900 tūkst. eurų sandoris

15min pastebėjo, kad „Agrokoncerno“ finansiniuose dokumentuose nurodoma, jog akcininkas yra įsiskolinęs įmonei 869 tūkst. eurų. Vienintelis „Agrokoncerno“ akcininkas yra „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

Nors pagal įstatymą politikai privalo deklaruoti visus galiojančius sandorius, šios informacijos R. Karbauskio deklaracijoje rasti nepavyko.

Pats R. Karbauskis paaiškino, kad toks sandoris iš tiesų buvo, jis pirko akcijas iš savo įmonės.

BNS nuotr.

„Jūsų nurodyta suma nėra mano skola UAB „Agrokoncernas“. 2014 m. gruodžio 22 d., keičiant „Agrokoncerno“ įmonių grupės struktūrą, buvo sudaryta akcijų pirkimo – pardavimo sutartis tarp manęs (pirkėjo) ir UAB „Agrokoncernas“ (pardavėjo) dėl UAB „Agrokoncerno grupė“ akcijų įsigijimo. Pagal sutartį už įsigytas akcijas privalau atsiskaityti iki šių metų gruodžio 30 d.“, – rašoma R. Karbauskio atsakyme.

Žada deklaraciją papildyti

R. Karbauskis teigia, kad sandorį ketino nurodyti vėliau, vis dėlto po žurnalistų klausimų jis ketina deklaraciją papildyti greičiau.

„Įvykdžius sutartį, t.y. sumokėjus bendrovei už akcijas, sandoris būtų nurodytas mano privačių interesų deklaracijoje. Visgi, atsižvelgiant į jūsų klausimus, dėl šio sandorio deklaravimo nedelsiant sandorį deklaruosiu ir kreipsiuosi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją“, – komentavo R. Karbauskis.

15min taip pat kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl galimai laiku nedeklaruoto politiko sandorio. VTEK informaciją teigė išanalizuosianti.

BNS nuotr.

„Valstiečių“ lyderis sako, kad kaip verslininkas vykdo daug sandorių: „Kartu atkreipiu jūsų dėmesį, jog būdamas verslininku buvau sudaręs daug verslo sandorių ir jokiu būdu neturėjau tikslo juos nuslėpti. Esu deklaravęs visus su manimi susijusius fizinius ir juridinius asmenis (įskaitant UAB „Agrokoncernas“ ir UAB „Agrokoncerno grupė“, kurių akcininkas esu).“

Viešųjų ir privačių interesų derinimo ekspertas: sandoris seniai turėjo būti deklaruotas

Nors R. Karbauskis aiškina, kad sandorį deklaruoti planavo tik tada, kai už akcijas bus visiškai atsiskaitęs ir sutartis bus pasibaigusi, viešųjų ir privačių interesų derinimo ekspertas Gediminas Sakalauskas 15minteigė, kad politikų galiojantys sandoriai turi būti deklaruoti.

„Kandidatai į valstybės politikus, t. y. Seimą, savivaldybių tarybų narius privalo pildyti privačių interesų deklaracijas. Viena iš taisyklių – reikia nurodyti galiojančius sandorius, kurių vertė daugiau kaip 3 tūkstančiai eurų.

Šioje vietoje, jeigu 2014 metais buvo sudarytas sandoris, kandidatas į Seimą deklaruoja galiojantį sandorį, nesvarbu, ar prieš du metus, ar prieš penkis metus jis sudarytas. Jis jau kaip kandidatas turėjo deklaruoti, jeigu sandorį sudarė kaip fizinis asmuo“, – G. Sakalauskas.

Ne pirmas kartas, kai R. Karbauskis pamiršta kažką deklaruoti

Primename, kad tai nėra pirmas kartas, kai šią kadenciją R. Karbauskis pamiršta laiku deklaruoti sandorius ir vėliau papildo savo privačių interesų deklaraciją.

BNS nuotr.

Šiuo metu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vykdo tyrimą dėl to, kad R. Karbauskis galimai laiku nedeklaravo daugiau nei 3 milijonų eurų, padovanotų savo vaikams.

Dar anksčiau, 2017 metų balandį VTEK konstatavo, jog R. Karbauskis pažeidė įstatymą, kai laiku nedeklaravo visų savo ir sutuoktinės sandorių. Tuo metu „valstiečių“ lyderis laiku nedeklaravo, kad iš Ispanijos banko paėmė 770 tūkst. eurų paskolą, taip pat žmonos ryšių su įmone Ispanijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi