Lietuvoje

2018.03.21 15:15

Liberalų sąjūdis iš partijos išmetė atskirą frakciją Vilniaus taryboje sukūrusį V. Martikonį

Ilgametis Liberalų sąjūdžio narys Vidmantas Martikonis pašalintas iš partijos. Tai 15min patvirtino partijos Vilniaus skyriaus pirmininkės pavaduotojas Vincas Jurgutis.

V. Martikonis lapkričio 2 dieną pranešė, kad Vilniaus taryboje įkūrė atskirą frakciją, kurią pavadino Racionalios veiklos skatinimo (liberalų) frakcija. Kartu su juo iš Liberalų sąjūdžio frakcijos pasitraukė dar trys nariai – Justina Kašėtaitė, Mindaugas Mačernis ir Šarūnas Skučas.

15min duomenimis, M. Mačernis ir Š. Skučas patys parašė prašymus išstoti iš Liberalų sąjūdžio. J. Kašėtaitės narystė partijoje sustabdyta, bet tolesnis sprendimas dėl jos buvimo partijoje nėra priimtas.

V. Martikonio narystė partijoje buvo sustabdyta, partijos valdyba svarstė jo narystės klausimą bei priėmė sprendimą jį pašalinti.

Įkūręs naują frakciją Vilniaus taryboje V. Martikonis 15min sakė, kad skelbtis opozicija jie neskuba, kaip ir pareikšti paramos merui. Viena iš jo pasitraukimo priežasčių buvo mero Remigijaus Šimašiaus noras atleisti administracijos direktorę Almą Vaitkunskienę, kurią pakeitė Povilas Poderskis.

V. Martikonis tuomet akcentavo, kad dėl administracijos direktorės jų nuostatos su meru išsiskyrė.

Palikęs Liberalų sąjūdžio frakciją V. Martikonis neteko ir tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko pareigų, jį pakeitė liberalas Kasparas Adomaitis.