Lietuvoje

2018.03.21 14:29

R. Šimašius tikina, kad nacionalinis stadionas bus pastatytas laiku

ELTA 2018.03.21 14:29

Premjerui Sauliui Skverneliui kritikuojant sostinės savivaldybę, kad ši gali laiku neįgyvendinti nacionalinio stadiono projekto, miesto meras atkerta, jog pagrindinė rizika yra vyriausybės projektas. 

Meras Remigijus Šimašius tikina, kad stadionas bus pastatytas laiku, svarbu, kad teismas laiku išnagrinėtų bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą.

„Jeigu teismas laiku išnagrinės skundus, kaip buvo numatyta, galbūt mes net anksčiau nei pagal grafiką tą projektą realizuosim“, – žurnalistams trečiadienį sakė R. Šimašius.

Šiuo metu teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones konkursui. Anot R. Šimašiaus, byla iš esmės turi būti išnagrinėta iki gegužės 1 dienos ir pusantro mėnesio užtrukęs vėlavimas įtakos projektui nedarys.

Anot jo, didesnė grėsmė yra vyriausybės pozicija dėl stadiono. Anot jo, vyriausybė blaškosi ir rodo vis mažesnį suinteresuotumą, kad stadionas būtų pastatytas.

„Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su nacionaliniu stadionu ir su daugiafunkciu kompleksu, ir tą riziką ir išsakiau premjerui. Tai yra rizika, kad vyriausybė nuspręs dėti ant stabdžių ir nuspręs kažką su europiniais pinigais perskirstyti. Tą riziką esu įvardinęs ir anksčiau, tą riziką matau ir šiandien, nes būtent vyriausybė atšaukė savo aukštus pareigūnus ir delegavo kitų ministerijų gerokai žemesnio rango valstybės tarnautojus į darbo grupę“, – tikino R. Šimašius.

Jis tikino, kad projektas vyksta sklandžiai.

Vyriausybės trečiadienį po mero ir premjero susitikimo išplatintame pranešime S Skvernelis kritikavo nacionalinio stadiono projektą.

„Akivaizdu, kad šiam projektui iškilo labai reali grėsmė ir, matyt, jau ruošiami pasiteisinimai, kodėl miestiečiai ir toliau matys ne nacionalinį stadioną, o styrančius jo griaučius, į kuriuos investuoti milijonai. Kalbėti, kodėl Vilniuje nepavyksta laiku sutvarkyti įvairių procedūrų, galima ilgai, bet valdžia yra ne tam, kad aiškintų nesėkmių priežastis, o tam, kad laiku rastų sprendimus ir tinkamai atliktų savo darbą“, – pranešime sakė S. Skvernelis.

BNS nuotr.

Kovo pradžioje pranešta, kad Vilniaus nacionalinio stadiono konkursas sustabdytas, iki kol teismas išnagrinės iš jo pašalintos bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą.

Bendrovė prašo teismo, kad šis pripažintų, jog jos pateiktas popierinis pasiūlymas galioja, arba suteiktų galimybę pateikti konkurso pasiūlymą iš naujo elektroniniu būdu.

Į teismą įmonė kreipėsi po to, kai konkurso komisija vasario viduryje atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pretenziją.

77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą bendrovė rengė bendradarbiaudama su „Amsterdam Arena“ ir Turkijos „KAYI Insaat“ grupe. Lenkijos „Budimex“, anksčiau dalyvavusi konsorciume, iš jo pasitraukė dar prieš pateikiant pasiūlymą.

Sausio pabaigoje konkurso komisija oficialiai pripažino „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pasiūlymą netinkamai pateiktu ir nusprendė, kad vienintele konkurso dalyve lieka koncerno „Icor“ įmonė „Axis Industries“. Ši stadiono kompleksą pasiūlė pastatyti už 79,9 mln. eurų. Bendrovė tikisi, kad stadioną pastatytų per trejus metus. Sutartį pasirašyti planuojama 2019 metais.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ iš konkurso pašalintas, nes dokumentus pateikė užklijuotame voke, o ne per elektroninę sistemą, kaip reikalaujama sąlygose.