Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.20 16:01

Antros kadencijos STT vadovo poste nesiekiantis S. Urbanavičius: norėjau duoti toną kitiems

15min.lt 2018.03.20 16:01

Seimui antradienį teikiamas kandidatas į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovus, dabartinio direktoriaus pirmasis pavaduotojas Žydrūnas Bartkus.

Po prisistatymo Seime Ž. Bartkus susitikinės su parlamento frakcijomis. Po to Seimas balsuos dėl pritarimo jo paskyrimui.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį ryte sakė, kad jo vadovaujama frakcija Seime palaikys Ž. Bartkaus kandidatūrą.

Naują vadovą prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo vietoje Sauliaus Urbanavičiaus, kurio kadencija baigiasi kovo pabaigoje ir kuris atsisakė likti dirbti antrą kadenciją.

Prezidentės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė apgailestavo dėl tokio S. Urbanavičiaus sprendimo, tačiau vylėsi, kad Ž. Bartkus, buvusi S. Urbanavičiaus „dešinioji ranka“ sėkmingai tęs pradėtus darbus.

STT penkerius metus vadovavęs S. Urbanavičius iš Seimo tribūnos sakė antros kadencijos nutaręs nesiekti, kad „duotų toną“ kitiems valstybinių institucijų vadovams neužsisėdėti postuose.

„Manau, kad tas veiksmas yra logiškas, tinkamas ir, mano supratimu, jei pasitikėjote manimi, tai pasitikėkite ir šiuo mano sprendimu“, – sakė S. Urbanavičius.

Interviu 15min S. Urbanavičius pripažino pats rekomendavęs STT vadovu skirti Ž. Bartkų.

Pasak dabartinio STT vadovo, Ž. Bartkus užtikrins tarnybos darbo tęstinumo.

„Iššūkiai, žinoma, bus išlaikyti institucijos nepriklausomumą, nebijoti, išlaikyti kolektyvą, vertinti kiekvieno žmogaus indėlį, nes ne direktorius ir ne direktoriaus pirmasis pavaduotojas atlieka tą nematomą sunkiausią kovos su korupcija darbą“, – teigė S. Urbanavičius.

Ž. Bartkus STT dirba nuo 1999 metų, o direktoriaus pirmuoju pavaduotoju tapo 2013 metų balandį.

Jis STT kuravo baudžiamojo persekiojimo, kriminalinės žvalgybos ir analitinės antikorupcinės žvalgybos sritis.

Nuo 1997 metų veikiančios STT veikla apima korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir visuomenės antikorupcinį švietimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi