Lietuvoje

2018.03.20 10:16

Premjeras siūlo taikyti paramą studijoms užsienyje

ELTA 2018.03.20 10:16

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį Seimui teiks Mokslo ir studijų įstatymo 82-ojo straipsnio pataisą, kuri įteisintų galimybę teikti valstybės paramą asmenims, studijuojantiems užsienio aukštosiose mokyklose.

„Lietuva pagal emigruojančiųjų procentą yra viena iš pirmaujančių Europos Sąjungos šalių, o ypač skaudi mums yra „protų nutekėjimo“ problema. Esame per maža šalis, kad kiekvienoje srityje galėtume patiems gabiausiems pasiūlyti Kembridžo ar Harvardo universitetų lygio programas, todėl neverta mėginti sulaikyti šių žmonių siekti aukščiausio lygio mokslų. Valstybė tik gali pasiūlyti tam tikrą paramą, kad jauni žmonės neįsiskolintų kitoms šalims ir sudaryti jiems visas galimybes grįžti atgal į Lietuvą“, – teigia premjeras.

Dabartinis įstatymų reglamentavimas neleidžia teikti paramos studentams, kurie studijuoja ne Lietuvos aukštosiose mokyklose. Priėmus įstatymo pataisą, vyriausybė planuoja dar šį pavasarį nustatyti tvarką, kuria vadovaujantis parama butų teikiama studijuojantiems ypatingai gerai vertinamuose universitetuose su įsipareigojimu po studijų grįžti į Lietuvą.

Panašios programos egzistuoja ne vienoje pasaulio valstybėje. Galimybės studijuoti užsienyje su įsipareigojimu grįžti jau nuo 2011 metų sudarytos Estijoje.