Lietuvoje

2018.03.20 10:25

Siūloma atleisti L. Matjošaitytę iš VRK pirmininkės pareigų

ELTA2018.03.20 10:25

Seimo opozicija siūlo pareikšti nepasitikėjimą Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkei Laurai Matjošaitytei ir atleisti ją iš pareigų.

Antradienį tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai socialdemokratas Juozas Olekas, liberalas Eugenijus Gentvilas, konservatorius Gabrielius Landsbergis, Mišriai Seimo narių grupei atstovaujanti Aušra Maldeikienė ir „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.

Jų nuomone, Vyriausioji rinkimų komisija turėtų vadovautis aukščiausiais skaidrumo, nešališkumo ir etikos reikalavimais, tačiau „nuolatine Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės darbo praktika yra tapęs teisės aktų pažeidinėjimas dėl Komisijos sprendimų kolegialumo“.

„Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė blokavo sprendimų dėl Komisijos atliktų tyrimų svarstymą Komisijos posėdžiuose tokiu būdu užkirsdama kelią sprendimų dėl jų patvirtinimo priėmimui“, – sakoma nutarimo projekte.

Jame akcentuojama Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkės L. Matjošaitytės atsakomybė „dėl chaotiško Komisijos darbo, vienasmenių sprendimų bei dėl to, kad jos vadovaujama Vyriausioji rinkimų komisija deramai nevykdė Konstitucijos ir įstatymų jai patikėtos pareigos nešališkai, vengiant interesų konflikto ir tarnavimo vienos kurios visuomenės grupės interesui laiku priimti teisingus ir pagrįstus sprendimus“.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas G. Landsbergis Eltai sakė, kad nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo VRK vadove seniūnų sueigos bendru sutarimu nutarta įtraukti į kito antradienio, kovo 27 d., Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

VRK pirmininke L. Matjošaitytė tapo pernai birželį.

Antradienį „valstiečių“ lyderis parlamentaras Ramūnas Karbauskis įregistravo patobulintą Seimo statuto pakeitimo projektą, kuriame siūlo įteisinti, kad „sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas atviru balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, sprendimas dėl Seimo pareigūnų ar valstybės institucijų vadovų atleidimo kitais pagrindais – atviru balsavimu Seimo posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt