Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.19 23:23

„Valstiečiai“ linkę uždegti žalią šviesą A. Skardžiaus apkaltai, bet imsis ir M. Majausko

Jurga Tvaskienė, DELFI.lt 2018.03.19 23:23

Tai paaiškėjo pirmadienį, po iki vėlaus vakaro vykusio valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) parlamentinės frakcijos posėdžio.  

Kaip po posėdžio DELFI sakė LVŽS pirmininkas ir parlamentinės frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, „valstiečiai“ galutinį sprendimą dėl Seimo Socialdemokratų darbo frakcijai priklausančio Artūro Skardžiaus, kuriam siūloma pradėti apkaltą dėl galimo priesaikos sulaužymo, Seime esą proteguojant jo šeimai ir kai kurioms įmonėms palankius sprendimus, priims antradienį.

Pasak LVŽS lyderio, pirmiausia ketinama pasidomėti, kokio požiūrio šiuo klausimu laikosi valdančiosios koalicijos partneriai socialdarbiečiai bei pats A. Skardžius.

„Jeigu pats A. Skardžius parodytų iniciatyvą atsakyti į klausimus, kurie kyla, galbūt tai būtų patogiausia. Bet sprendimo jokio nėra, paprasčiausiai absoliuti dauguma mūsų frakcijos mano, kad tos komisijos (specialiosios tyrimo komisijos pagal Seimo narių grupės teikimą pradėti apkaltos procesą Seimo nariui A. Skardžiui pagrįstumui ištirti – DELFI) sudarymas būtų proga tam žmogui apsiginti. Tokia vyraujanti nuomonė“, – sakė jis.

R. Karbauskis pakartojo, kad dauguma „valstiečių“ linkę pritarti specialiosios komisijos sudarymui, kad „žmogus turėtų galimybę apsiginti“.

BNS nuotr.

Seimas apsispręs antradienį

Jis aiškino, esą anksčiau A. Skardžiaus veiklą tyrusios parlamentinės komisijos veikloje „nebuvo matyti jokių požymių, kad galėtų būti apkalta“.

„Bet kadangi opozicija šį klausimą vėl iš naujo kelia ir kelia, tai galbūt tai būtų dar papildoma proga žmogui įrodyti, kad jis nekaltas“, – tvirtino R. Karbauskis.

Iniciatyvą dėl specialiosios komisijos sudarymo pasirašė 37 parlamentarai iš opozicinių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų bei Liberalų sąjūdžio frakcijų, taip pat – valdančiųjų „valstiečių“ atstovas Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi