Lietuvoje

2018.03.19 20:42

L. Linkevičius: parama Ukrainai reiškia sankcijų Rusijai stiprinimą

LRT.lt2018.03.19 20:42

Kovo 19 dieną Briuselyje, prieš prasidedant Užsienio reikalų tarybos posėdžiui, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pakvietė ES valstybių narių užsienio reikalų ministrus į neformalius pusryčius su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlu Klimkinu. 

ES valstybės narės išreiškė tęstinę paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam integralumui, aptartos Ukrainos vykdomos reformos, pagerinusios šalies verslo ir politinę aplinką, bei iššūkiai, kuriuos Ukraina patiria dėl Rusijos agresijos. P. Klimkinas buvo paragintas nelėtinti reformų tempo ir susitelkti į kovą su korupcija, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

„Pripažįstame Ukrainos pasiekimus, vertiname aiškų europinio kelio pasirinkimą, tačiau tvarūs pokyčiai turi būti paremti tolimesnėmis reformomis“, – apibendrindamas ministrų diskusiją sakė L. Linkevičius. 

Susitikime taip pat dalyvavo ES Vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė bei Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Federica Mogherini ir ES komisaras Johannesas Hahnas, atsakingas už Europos kaimynystės politiką ir plėtros derybas. Susitikimas su Ukrainos užsienio reikalų ministru simboliškai organizuotas po išvakarėse, ketvirtųjų Krymo aneksijos metinių dieną Rusijoje bei neteisėtai aneksuotame Kryme vykusių rinkimų. 

Užsienio reikalų ministrai diskusiją dėl Ukrainos tęsė ES užsienio reikalų tarybos posėdžio metu. „Esminė parama Ukrainai reiškia ir poreikį išlaikyti bei stiprinti sankcijas Rusijai“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras, primindamas, kad reformas Ukraina vykdo labai sudėtingomis tebesitęsiančios agresijos sąlygomis. „Svarbu, kad visi  – ES institucijų ir nacionaliniu lygiu – aktyviai padėtume Ukrainai efektyviai ir skaidriai panaudoti skiriamą paramą“, – sakė L. Linkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.