Lietuvoje

2018.03.19 14:49

Dėl balsavimo dėl M. Basčio apkaltos liberalai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

LRT.lt2018.03.19 14:49

Pirmadienį liberalai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl pažeisto slapto balsavimo dėl Mindaugo Basčio Seimo nario mandato panaikinimo. Po slapto balsavimo, dalis Seimo narių socialiniuose tinkluose ėmė viešinti balsavimo biuletenių nuotraukas. Tai galima laikyti slapto balsavimo principų pažeidimu. Kreipimosi tekstą galite rasti čia.

„Po balsavimo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis viešai pareiškė žinantis, kad visi „valstiečiai“ balsavo už apkaltą ir turi tvirtus to įrodymus. Jis viešai teigė pats fotografavęs biuletenį. Tai rodo, kad „valstiečiai“ galimai susitarė fotografuosiantys savo biuletenius ir pateiksiantys balsavimo įrodymus kolegoms ir frakcijos vadovams“, – teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas ir frakcijos seniūnas Seime Eugenijus Gentvilas.

Tokiu būdu įvyko galimai kontroliuojamas balsavimas, kurio metu buvo pažeista esminė slapto balsavimo nuostata – anonimiškumas, tai pat galimai buvo pažeistas Seimo statutas, sulaužyta Seimo nario priesaika ir šiurkščiai pažeista Konstitucija. Tikėtina, kad buvo galimas ir neskaidrus susitarimas, poveikis, įtaka ar piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, siekiant konkretaus balsavimo rezultato, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

Kontroliuojamas ir viešinamas balsavimas nulėmė, kad M. Bastys išsaugojo Seimo nario mandatą, kurio atsisakė pats kitą dieną po kilusio didžiulio pasipiktinimo tokiais balsavimo rezultatais visuomenėje, o Seimo vardas buvo diskredituotas ir sumenkintas.

Liberalai prašo Prokuratūros ginti viešąjį interesą ir ištirti, ar svarstant ir sprendžiant dėl apkaltos M. Basčiui, suinteresuoti asmenys neleistinomis priemonėmis ir elgesiu tikslingai siekė paveikti balsavimo rezultatus. Taip pat – ar buvo Seimo narių, valstybės pareigūnų ar kitų asmenų nusikalstamos veikos, siekiant už atlygį susitarti dėl atitinkamo veikimo ar neveikimo, neteisėtai paveikti ar papirkti Seimo narius ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi požymių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.