Lietuvoje

2018.03.16 11:25

S. Skvernelis ragina V. Pranckietį atsakyti už savo žodžius

ELTA2018.03.16 11:25

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ketvirtadienio mitinge kalbėjęs, jog jam yra gėda dėl Seimo sprendimų, turėtų atsakyti už savo žodžius.

„Jeigu pasakai, ir matai, kad kažkas yra netvarkoje, tai turi turėti labai aiškų planą, ryžtą ir įrankį tą netvarką pakeisti į tvarką“, – penktadienį interviu DELFI.lt konferencijoje sakė S. Skvernelis.

Premjeras pabrėžė, kad Seimo pirmininko vienas iš svarbiausių uždavinių yra suburti visus Seimo narius konstruktyviam bendram darbui. Todėl, pabrėžė S. Skvernelis, jei V. Pranckietis mano galįs tai padaryti – turėtų tęsti darbus, o jei nemato galimybių konsoliduoti Seimą – tai, davė suprasti premjeras, V. Pranckietis turėtų trauktis iš užimamų pareigų.

S. Skvernelis teigė, kad ir jis yra pasakęs panašių frazių, tačiau, kaip aiškino jis, tai pasakęs buvo pasiryžęs už kalbas atsakyti.

„Ir aš gyvenime esu pasakęs panašių frazių ir kituose darbuose dirbdamas. Bet tada, kai taip pasakai, turi turėti labai ryškią politinę valią ir lyderystę daryti sprendimus, kad tos gėdos nebūtų, ir, antras dalykas, – turėti įrankius tai padaryti“, – vėliau primindamas, kad galvoje turi dar 2014 metais jam būnant Policijos generaliniu komisaru ištartą frazę, kad jam gėda dėl dėvimos uniformos.

Viešumoje garsiai nuskambėjusią frazę premjeras pasakė po to, kai girtas kriminalistas užmušė du žmones. Premjeras aiškino, kad po šių žodžių jis turėjo ryžto esamą situaciją, dėl kurios gėdijosi, pakeisti.

Visgi S. Skvernelis nebuvo linkęs labai sureikšminti mitinge išsakytų tiek V. Pranckiečio, tiek Ramūno Karbauskio pasisakymų. Anot jo, natūralu kai emocijos esant minioje prasiveržia.

Ketvirtadienį prie Seimo vykusiame mitinge „Mes kaltinam“, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) partijos pirmininkas R. Karbauskis, užlipęs į sceną, pareiškė, kad prieš tai čia kalbėjusiam Seimo pirmininkui V. Pranckiečiui trūksta politinės patirties.

„Liūdnai atrodė Seimo pirmininkas scenoje“, – teigė R. Karbauskis. Jis taip reagavo į anksčiau mitinge išsakytus V. Pranckiečio teiginius, kad jam gėda dėl Mindaugo Basčio, Gretos Kildišienės ir kitų viešą ažiotažą sukėlusių istorijų. Anot R. Karbauskio, jei Seimo pirmininkui gėda – jis turėtų atsistatydinti.

Po mitingo „Lietuvos ryto“ televizijai V. Pranckietis teigė, kad neketina atsistatydinti iš Seimo pirmininko pareigų, nes, pasak jo, turi parlamento palaikymą. Jis akcentavo, kad, ne vien R. Karbauskis sprendžia tokius reikalus. Pasak V. Pranckiečio, R. Karbauskis, ragindamas jį atsistatydinti, tikriausiai pasikarščiavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt