Lietuvoje

2018.03.15 20:59

Prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl M. Majausko

DELFI.lt2018.03.15 20:59

Vilniaus apylinkės prokuratūroje ketvirtadienį priimtas sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio priekabiavimo pagal Baudžiamojo kodekso 152 str., informuoja Generalinė prokuratūra.

Toks sprendimas priimtas išnagrinėjus Seimo nario Gabrieliaus Landsbergio pareiškimą. G. Landsbergis į prokuratūrą kreipėsi dėl „Info TV“ laidoje „Info diena“ pateiktos informacijos, kurioje Seimo nario Mykolo Majausko atžvilgiu buvo išsakyti kaltinimai seksualiniu priekabiavimu. Pareiškimu buvo prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 152 str. ir atsakyti į visus visuomenei kylančius klausimus.

Susipažinus su pareiškimu ir atlikus duomenų patikslinimą, prokuratūroje atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p. (nes nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių).

Pareiškimo nagrinėjimo metu nustatyta, kad galimai nukentėjusių asmenų pareiškimai pradėti ikiteisminį tyrimą prokuratūroje ar ikiteisminio tyrimo įstaigose nebuvo gauti. Prokuroro reikalavimu ikiteisminis tyrimas nebuvo pradedamas, kadangi nenustatyta nusikalstamos veikos sudėties: pagal turimus duomenis, nenustatyta tarnybinio ar kitokio priklausomumo tarp M. Majausko ir redakcijai duomenis pateikusio asmens.

Pastebėtina, kad prokuratūra ir ikiteisminio tyrimo įstaigos nesikiša į privačius asmenų santykius, nevertina etikos ir moralės klausimų, nekontroliuoja ir nesikiša į įstaigų ir organizacijų veiklą, tol, kol nenustatoma nusikalstamos veikos požymių. Dėl šios priežasties prokuratūra netyrė ir minimu nutarimu nepasisakė dėl kitų televizijos laidoje išsakytų teiginių tikrumo bei nevertino kitų joje nurodytų aplinkybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.