Lietuvoje

2018.03.15 20:54

V. Sadauskas neteko akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigų

ELTA 2018.03.15 20:54

Savo pasisakymais galimai kurstęs tautinę neapykantą Vigilijus Sadauskas neteko akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigų.

Ketvirtadienį per slaptą balsavimą Seime už jo atleidimą balsavo 77 Seimo nariai, 17 buvo prieš, 13 parlamentarų susilaikė ir 3 balsalapiai buvo sugadinti.

Parlamentarai priimtu nutarimu pareiškė nepasitikėjimą akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriumi V. Sadausku ir atleido iš užimamų pareigų dėl jo pasisakymų viešojoje erdvėje, kuriais valstybės pareigūnas galimai kurstė tautinę neapykantą žydų tautinės bendrijos atžvilgiu.

Viena iš V. Sadausko atleidimo iniciatorių Seimo narė Aušrinė Armonaitė sakė, kad jo pasisakymas nesuderinamas nei su pareigomis, nei su etika. 

Pats V. Sadauskas parlamentarams sakė nedalyvaujantis politikoje, tačiau kaip mokslininkas jis teigė, kad dalyvavo, dalyvauja ir dalyvaus visose diskusijose.

„Akademinių vertybių visuma yra mokslo sąžiningumas, objektyvumas ir skaidrumas. Jeigu mes tyrimuose pateiksime tik dalį medžiagos, tas tyrimas akademinės etikos prasme bus neteisingas, nesąžiningas ir neobjektyvus“, – mano V. Sadauskas.