Lietuvoje

2018.03.15 11:00

Druskininkų opozicija prašo šalies vadovų įvesti tiesioginį valdymą

BNS 2018.03.15 11:00

Druskininkų savivaldybės dviejų opozicinių frakcijų atstovai ketvirtadienį kreipėsi į šalies vadovus, prašydami įvesti tiesioginį valdymą.

Tokį prašymą Mišrios ir Liberalų sąjūdžio frakcijų atstovai argumentuoja pažeistomis opozicijos teisėmis, nevykdomais teismų sprendimais. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas priekaištus atmeta ir kaltina opoziciją „purvinais, nešvariais, aferizmu kvepiančiais darbais“.

Kreipimąsi pasirašė penki opozicijai priklausantys tarybos nariai. Tarybą sudaro 25 nariai.

Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Juozas Šarkus BNS sakė, kad pareiškimu opozicija skelbia „ilgalaikio R. Malinausko autoritarinio savivaldybės užvaldymo pasekmes“.

Tarp jų opozicijos atstovai įvardija „sisteminius įstatymų pažeidimus, teismų sprendimų nevykdymą, neskaidrius mero ir tarybos daugumos veiksmus tenkinant asmeninius ir grupinius-politinius interesus, nepotizmą“.

Šių frakcijų atstovai piktinasi, kad Druskininkų savivaldybėje į Kontrolės komitetą nėra paskiriami jų siūlomi atstovai, Etikos ir Antikorupcijos komisijas sako esant sudarytas neteisėtai.

„Teismai konstatavo, kad Druskininkų savivaldybės tarybos daugumos patvirtinti tarybos veiklos reglamento punktai, kuriais remiamasi formuojant Kontrolės komitetą bei Etikos ir Antikorupcijos komisijas, prieštarauja Vietos savivaldos įstatymui. Išvardintos priežastys yra pagrindas įvesti laikiną tiesioginį valdymą Druskininkų savivaldybės teritorijoje“, – teigia kreipimosi autoriai.

Druskininkų meras Ričardas Malinauskas BNS teigė, jog į minimą Kontrolės komitetą ar Etikos ir Antikorupcijos komisijas opozicija siūlo abejotinos reputacijos žmones, o savivaldybės tarybai juos vis atmetant neieško naujų kandidatų.

Pasak jo, vienas iš tokių pretendentų buvo atmestas devynis kartus.

„Jie piktybiškai nesiūlo kitų kandidatų, o tie, kuriuos siūlo, yra labai nepatikimi su labai neaiškia praeitimi“, – sakė R. Malinauskas.

„Ir komisijos, ir komitetai dirba, bet jie specialiai, norėdami vesti prie situacijos, kad galėtų klykauti, nesiūlo kitų žmonių į šituos postus“, – pridūrė jis.

Politikas mėginimą įvesti tiesioginį valdymą vertino kaip desperaciją.

„Kada žmogus nesugeba nieko gyvenime nuveikti, kad žmonės galėtų juo patikėti, tada belieka užsiimti purvinais, nešvariais, aferizmu kvepiančiais darbais. Tai yra apgailėtina“, – teigė Druskininkų meras.

Tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas Seimo nutarimu, jei Vyriausybė remdamasi teismų sprendimais konstatuoja, kad savivaldybės taryba šiurkščiai pažeidinėja Konstituciją bei įstatymus, kitais pagrindais.