captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pakistane žuvusio lietuvio palaikai bus pasitikti be jokių valstybinių ceremonijų

Ukrainoje sugedus Pakistano lėktuvui, žuvusio alpinisto Ernesto Markšaičio palaikų pargabenimas ir Sauliaus Damulevičiaus parvykimas į Lietuvą užtruks.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Ukrainoje sugedus Pakistano lėktuvui, žuvusio alpinisto Ernesto Markšaičio palaikų pargabenimas ir Sauliaus Damulevičiaus parvykimas į Lietuvą užtruks.

Pasitarus su draudimo kompanija, pasirinktas vykimas automobiliu, planuojama, kad šįryt prasidėjusi kelionė, užtruks daugiau nei parą. Tuo metu per ataką vieno aukščiausių kalnų pasaulyje Nanga Parbato bazinėje stovykloje žuvusių dviejų slovakų palaikai iš Ukrainos kitu, specialiai Slovakijos atsiųstu lėktuvu, jau parskraidinti į tėvynę, ten bus rengiamos valstybinės laidotuvės, paskelbtas gedulas.

Per išpuolį praėjusį sekmadienį alpinistų stovykloje iš viso žuvo 11 žmonių. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė Pakistano Talibanas, kuris teigė taip keršijęs už vieno savo lyderių mirtį per Jungtinių Valstijų bepiločio lėktuvo ataką praėjusį mėnesį. Lietuvos diplomatai sako, kad sprendimas gabenti alpinisto kūną į Lietuvą automobiliu, buvo ne jų, kol kas neplanuojama ir jokia pasitikimo ceremonija.

„Mes tiesiog aptarnaujam tą situaciją, kuri susiklosto ir mes priimant sprendimus nedalyvavom. Mes pagelbstime toje situacijoje ir tiems žmonėms, kurie dabar konkrečiai veikia, dirba, daro, važiuoja, o sprendimai priimami Vilniuje. Draudimo kompanija, laidojimo kompanija, artimieji ir t.t.“, – sako Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

„Mūsų atveju yra viskas derinama su artimaisiais ir, aš kiek žinau, kol kas tikrai nieko tokio neplanuojama“, – sako Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...