Lietuvoje

2018.03.14 17:33

Politologė įvertino, kiek tikėtini pirmalaikiai rinkimai

Vertindama pastarųjų dienų aktualijas Seime, M. Romerio universiteto lektorė Rima Urbonaitė sako, kad Seimo nariai pademonstravo nekompetenciją ir nesuvokimą, kas yra Seimas bei ką reiškia atstovauti Lietuvos žmonių interesams. Politologės manymu, opozicijos sprendimas inicijuoti pirmalaikius rinkimus nestebina, tačiau yra sunkiai įgyvendinamas.

Pagal Konstitucijos 58 straipsnį, pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami, kai tam pritaria trys penktadaliai Seimo narių.

„Tai reiškia, kad reikia 85 balsų. Aš manau, kad tiesiog opozicija, matydama šią situaciją, pasinaudojo teise inicijuoti pirmalaikius rinkimus. Čia reikėtų pasakyti, kad tokia teorinė galimybė tokia, netgi racionalus iš opozicijos pusės atrodo toks sprendimas. Tačiau surinkti tuos 85 balsus, aš manau, gali būti be galo sudėtinga. Akivaizdu, kad „valstiečiai“ staiga netaps labai principingais, nepasibarstys galvos pelenais paskelbdami ir pritardami tiems rinkimams. Tai natūralu, kad jie bandys atmesti tokį siūlymą“, – sako R. Urbonaitė, pridurdama, kad opozicijos siūlymas skelbti pirmalaikius rinkimus gali būti vertinamas kaip jų bandymas parodyti valdančiųjų tikrąjį veidą.

Išsamiau – įraše.