Lietuvoje

2018.03.14 13:29

D. Grybauskaitė: slaptas balsavimas Seime – politinis spektaklis

ELTA 2018.03.14 13:29

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienio slaptą balsavimą dėl Konstituciją pažeidusio Mindaugo Basčio pašalinimo iš Seimo pavadino politiniu spektakliu. Anot jos, tai, kad balsavimas buvo slaptas, sudaro galimybes neskaidriems sandoriams.

„Vakarykštis balsavimas Seime – tai politinis spektaklis. Pagal Konstituciją slaptas balsavimas yra privalomas tik trimis atvejais: dėl nepasitikėjimo vyriausybe, premjeru arba vienu iš ministrų. Seimo statute numatytas išplėstas slapto balsavimo atvejų sąrašas sudaro galimybes neskaidriems sandoriams ir manipuliacijoms, todėl kelia pagrįstas abejones“, – teigė D. Grybauskaitė.

Ji paragino nesidangstyti slaptais balsavimais.

M. Bastys trečiadienį paskelbė pasitraukiantis iš Seimo savo noru ir tikino, kad antradienio balsavimas „įrodė jo tiesą“.

Per Seime vykusį slaptą balsavimą už tai, kad M. Bastys būtų pašalintas iš Seimo, balsavo 72 parlamentarai, 21 buvo prieš, 24 Seimo nariai susilaikė, 11 balsalapių buvo sugadinta.

Opozicija dėl tokio balsavimo kaltina „valstiečius“, tačiau pastarieji atkerta neatmetantys galimybės, kad būtent opozicija tyčia nebalsavo už M. Basčio pašalinimą.