Lietuvoje

2018.03.14 12:25

V. Pranckietis apie M. Basčio pasitraukimą: geriau būtų nubalsavęs Seimas

15min.lt 2018.03.14 12:25

15min studijoje lankėsi ir į skaitytojų klausimus atsakinėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jo vizito metu sužinota ir apie Seimo nario Mindaugo Basčio atsistatydinimą.

Su V. Pranckiečiu kalbėtasi apie antradienį Seimo priimtą sprendimą išsaugoti parlamentaro mandatą Mindaugui Basčiui. Šį balsavimą V. Pranckietis pavadino gėdingu.

Be to, su V. Pranckiečiu aptarta Vyriausiojoje rinkimų komisijoje susiklosčiusią situaciją, kai keturios opozicinės frakcijos ir Mišri Seimo narių grupė reiškia nepasitikėjimą komisijos pirmininke Laura Matjošaityte.

Atvyko po susitikimo su frakcijų vadovais

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis į 15min redakciją atvyko po susitikimo su frakcijų seniūnais. Jo teigimu, svarbių nutarimų nebuvo, tačiau kreiptasi į Etikos ir procedūrų komisiją, kuri turėtų nustatyti balsavimo pažeidimus.

„Aš kreipiausi“, – pripažino Seimo pirmininkas, teigdamas, kad perbalsavimas dėl Mindaugo Basčio mandato panaikinimo gali įvykti jau artimiausiu metu.

„Tai yra slaptumo pažeidimas balsavime, kadangi buvo paviešinta keletas nufotografuotų biuletenių. Kadangi buvo spaudimas, tai nebuvo pareikšta tikroji Seimo narių valia“, – motyvavo sprendimą dėl perbalsavimo V. Pranckietis.

Pažymėjo R. Karbauskio impulsyvumą

Seimo pirmininkas teigė, kad Seimo narys Eugenijus Gentvilas ketina kreiptis į teisėsaugą, o pats žadėjo, kad Seimas reaguos gavęs išaiškinimus. Apie kreipimąsi į Konstitucinį Teismą kalbėti, pasak jo, dar anksti.

„Negali būti apkalta frakcijai, apkalta gali būti asmeniui“, – pastebėjo Seimo pirmininkas, komentuodamas savo partijos lyderio Ramūno Karbauskio siūlymą pradėti apkaltos procedūrą konservatoriams

„Gal žmogus staiga impulsyviai sureagavo“, – svarstė jis.

Pats Seimo pirmininkas teigė nefotografavęs savo balsavimo lapelio ir balsavęs dėl M. Basčio mandato panaikinimo. „Tikrai balsavo už Konstitucinio Teismo išvada“, – dievagojosi jis, žadėdamas „eiti iki galo“.

„Tikiuosi ir iš Mindaugo Basčio tokio žingsnio, kad jis neveltų valstybės į krizinę situaciją“, – kalbėjo V. Pranckietis.

„Neįvertino iki galo situacijos“, – komentuodamas partijos kolegų balsavimą prieš M. Basčio mandato atėmimą teigė Seimo pirmininkas.

Tiki koalicija, bet mato krizės ženklų

„Koalicija kokia nors turi būti“, – teigė V. Pranckietis, svarstydamas, kad valdančiosios daugumos reputacijos gadinimas yra naudingas opozicijai.

„Galvoju, kad yra sąžiningų žmonių visur“, – pridūrė jis, kalbėdamas apie koalicijos partnerius socialdarbiečius.

„Dėl bendro Seimo įvaizdžio aš turiu sau priekaištų. Įvaizdį kuria 141 asmuo, o atsako vienas asmuo“, – skundėsi Seimo pirmininkas.

„Mes esame politinėje krizėje“, – pripažino jis, pridurdamas, kad pasitiki valstiečių žaliųjų balsavimo sąžiningumu.

Sužinojęs apie M. Basčio atsistatydinimą V. Pranckietis teigė, kad geriau sprendimas būtų lemtas kitokio būdo.

„Geriau jau būtų nubalsavęs Seimas“, – liūdnai pastebėjo jis.

„Į procedūras gilinsimės“, – kalbėdamas apie padarytas klaidas sakė jis. „Likutinė šitos krizės vertė išliks ilgai“, – manė Seimo pirmininkas.

VRK žino mįslingą „destruktorių“

Kalbėdamas apie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) problemas V. Pranckietis prabilo apie mįslingą „destruktorių“ komisijos viduje.

„Jūs paklauskite pačių komisijos narių, kas jiems trukdo dirbti“, – sakė jis, pabrėždamas, kad pasitiki dabartine komisijos pirmininke.

„Yra tik opozicijų partijų reikalavimas. Jei jie parašys nepasitikėjimą, tai aš neslėpsiu to dokumento ir nešiu svarstyti“, – teigė jis.

„Reiktų susitarti, kas visuomenėje kelia tą diskusiją. Du nariai pasisakė, kad jiems sudėtinga dirbti, o kiti sakė, kad yra patenkinti ir gali atlikti savo darbą“, – pridūrė V. Pranckietis.

„Atliks jie tą darbą“, – viltingai sakė jis, pabrėždamas būtinybę, kad VRK nariai turėtų dirbti pastovų darbą.

Jo teigimu, VRK darbą labiausiai skaldo partiniai interesai, tačiau pirmininkė Laura Matjošaitytė neatstovauja jokiai partijai ir turi visišką jo bei partijos kolegų pasitikėjimą.