Lietuvoje

2018.03.14 11:35

Dėl M. Basčio Seimas gali perbalsuoti jau ketvirtadienį

LRT.lt2018.03.14 11:35

Pakartotinis balsavimas dėl Mindaugo Basčio pašalinimo iš Seimo gali įvykti jau ketvirtadienį. Tai trečiadienį po frakcijų vadovų pasitarimo sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

V. Pranckiečio teigimu, ar bus naujas balsavimas, priklausys nuo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos. Į ją Seimas kreipėsi dėl balsavimo slaptumo pažeidimų antradienį ir premjero Sauliaus Skvernelio teiginio, kad jis esą žino visus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narius, kurie balsavo „už“.

Trečiadienį ryte Seimo frakcijų vadovai buvo susirinkę pasitarimui pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Pasitarimas surengtas po netikėtai pasibaigusio antradienį vykusio balsavimo dėl M. Basčio likimo – nors Konstitucinis teismas paskelbė, kad jis sulaužė priesaiką, Seimui pritrūko balsų, kad M. Bastys slaptu balsavimu būtų pašalintas iš Seimo.

Per antradienį vykusį slaptą balsavimą už M. Basčio mandato panaikinimą buvo 72 parlamentarai, prieš – 21 Seimo narys, 24 susilaikė. Mandatui panaikinti reikia ne mažiau kaip 85 balsų „už“.

Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad M. Bastys šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika. M. Bastys savo kaltę neigia – jis tikina, kad sąmoningai nieko nenuslėpė. Politikas netinkamą atsakymą apie ryšius su užsienio žvalgybininkais klausimyne dėl leidimo dirbti su slapta informacija vadina klaida, kuri negali būti vertinama kaip šiurkštus pažeidimas.

BUS PAPILDYTA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.