Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.13 23:25

Įsigalios griežtesni asmens duomenų tvarkymo reikalavimai

Kiek daugiau nei po dviejų mėnesių įsigalios griežtesni asmens duomenų tvarkymo reikalavimai. Ekspertai perspėja, kad įmonės tam turi ruoštis jau dabar, antraip gresia milijoninės baudos.

Daugiau saugumo vartotojui, griežtesnė tvarka verslui – nuo gegužės 25-osios dienos bus pradėtas taikyti „Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas“. Šie pakeitimai įsigalios visoje Europos Sąjungoje. Visoms bendrijoje veikiančioms įmonėms bus taikomi vienodi reikalavimai. Jos privalės savo pasirinktais būdais užtikrinti, kad jų tvarkomi asmens duomenys yra saugūs. Tai ir banko sąskaitos numeris, ir paso duomenys, ir informacija apie automobilį. 

Ekspertai sako, kad apie tokius pokyčius bene svarbiausia sužinoti „startuoliams“, pradedančioms įmonėms, kurių veikla susijusi su asmens duomenų naudojimu, tačiau neturinčioms daug patirties

„Dažniausiai „startuoliai“ yra susikoncentravę kažkokios labai siauros problemos sprendime, jie sugalvoję techninį sprendimą ir bando jį taikyti ir labai dažnai ta įstatyminė bazė pamirštama“, – sako „Nextury Ventures“ vadovas  Mindaugas Glodas.

Naujasis reglamentas bus taikomas visoms be išimties įmonėms, įskaitant ir viešojo sektoriaus institucijas, kurios renka ir savo veikloje naudoja asmens duomenis.

Daugiau apie įsigaliosiančius pakeitimus – Augusto Stankevičiaus reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi