Lietuvoje

2018.03.13 13:55

Po žiemos Lukiškių aikštė skęsta balose, remonto prireiks ir Vilniaus gatvei

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2018.03.13 13:55

Nutirpęs sniegas atvėrė ne tik duobes visos Lietuvos gatvėse, bet ir iškilnojo naujai suklotas plyteles Vilniaus gatvėje bei Lukiškių aikštėje. Pastaroji oficialiai atidaryta vos prieš kelis mėnesius, pernai lapkritį, tačiau trūkumų jau aptikta. Ir, kaip sako Vilniaus savivaldybės atstovai, tai net nebuvo netikėta.

Lukiškių aikštė po žiemos akies nedžiugina. Tik lapkritį visuomenei atidaryta aikštė skęsta balose, kai kur sunku praeiti nesušlapus kojų. Lengva pastebėti ir šalčio iškilnotas plyteles.

Po žiemos Vilniaus Lukiškių aikštė skęsta balose

Neatrodo, kad vos prieš kiek daugiau nei pusmetį suremontuota ir Vilniaus gatvė. Darbininkai iš čia, gerokai vėluodami, išėjo tik pernai liepą, o jau lapkritį einant šia viena iš centrinių sostinės gatvių akys, o kartais ir kojos kliuvo už suskilinėjusių, išsiklaipiusių, iškilnotų plytelių.

Orams atšilus, kai nutirpo sniegas, tokių trūkumų pasimatė dar daugiau, jais imta skųstis socialiniuose tinkluose. Sostinės savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža sako Vilniaus gatve ir po Lukiškių aikštę jau pasivaikščiojęs.

„Mes buvome pasižiūrėti anksčiau, nei feisbukas pradėjo ūžti. Yra surašytas defektinis aktas. Iš tikrųjų turime faktą, kad plytelės yra šalčio iškilnotos. Rangovas įpareigotas šią savaitę pradėti darbus ir taisyti tuos defektus“, – sakė V. Pauža.

Jo teigimu, darbai bus vykdomi ir Vilniaus gatvėje, ir Lukiškių aikštėje.

„Absoliučiai ta pati problema, nes dangos buvo klojamos, kai Lietuvoje smarkiai lijo, buvo liūčių sezonas. Pagrindai tankinti, bet buvo šlapi. Kai atėjo dideli šalčiai, yra normalu – granitines plyteles ir iškilnojo. Kai leis orai, plytelės bus nuimtos, tvarkomi pagrindai ir sutvarkoma danga“, – sakė Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius.

V. Paužos teigimu, tokios situacijos galima buvo tikėtis, kadangi orai pernai tikrai nelepino. Vilniaus gatvėje, tarkim, iškilnotos šaligatvio plytelės tik vienoje pusėje, todėl peršasi išvada, kad klojant jas buvo drėgniau. O kai dirbta kitoje pusėje – sausa.

Jis paneigė, kad taip galėjo nutikti dėl nekokybiškų parinktų plytelių ar blogai atliktų darbų, esą čia tik gamta kalta.

Tiek Vilniaus gatvę, tiek Lukiškių aikštę teks tvarkyti rangovams, abiem objektams galioja garantija.

Vilniaus gatvę tvarkė bendrovė „Hidrostatyba“. Lukiškių aikštės darbų konkursą laimėjo bendrovė „Infes“ su partneriais „Ekstra statyba“ ir „Pamario restauratoriumi“, darbai bendrai kainavo apie 3,8 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt