Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.13 11:14

TS-LKD kreipėsi į VRK dėl „valstiečių“ vykdomos tautinio kostiumo akcijos

LRT.lt 2018.03.13 11:14

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) prašydami ištirti, ar tautinio kostiumo dalinimo akcija, kurią per fondą „Švieskime ateitį“ finansuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūnu Karbauskio koncerno įmonės, ir kurioje aktyviai dalyvauja „valstiečių“ skyriai bei Seimo nariai, nėra neteisėtas partijos finansavimo atvejis.

Viešai skelbiamoje informacijoje teigiama, jog tautinius kostiumus visoje Lietuvoje dalija ne tik fondo „Švieskime ateitį“ steigėju esantis R. Karbauskis, bet ir kiti jo vadovaujamos Seimo frakcijos ir partijos atstovai, kurie pristatomi fondo ambasadoriais ir savanoriais. 

„Akivaizdu, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra tapusi ne tik vieno asmens, bet ir vieno stambaus verslo koncerno partija. Tautinio kostiumo dalinimo akcija tą puikiai demonstruoja. Jų naudojama schema, kai partija, įgyvendindama lyderio idėją, pasitelkia to lyderio fondą, kurį puse milijono eurų finansuoja dar ir to lyderio įmonės, yra gudrus bandymas apeiti politinių partijų finansavimo taisykles. Akivaizdu, kad tai yra pažeidimas, kuriuo R. Karbauskis naudojasi, nes skaidriai ir švariai konkuruoti su kitomis politinėmis jėgomis jau nebegali“, – pranešime spaudai cituojamas TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

TS-LKD užfiksavo penkiolika tokių tautinio kostiumo ir galimo neteisėto finansavimo atvejų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi