Lietuvoje

2012.07.09 14:13

Galima pasitikrinti, ar priklausote politinei partijai

ELTA2012.07.09 14:13

Teisingumo ministerija įdiegė sistemą, kurioje galima pasitikrinti, ar asmuo yra įtrauktas į politinės partijos sąrašus.

Teisingumo ministerija įdiegė sistemą, kurioje galima pasitikrinti, ar asmuo yra įtrauktas į politinės partijos sąrašus.

Prisijungus prie elektroninės sistemos galima sužinoti, ar perėjęs iš vienos partijos į kitą asmuo tikrai buvo išbrauktas iš ankstesnės partijos sąrašų ir ar apskritai yra įtrauktas į kokios nors partijos sąrašus.

Anot idėjos iniciatorių, iki šiol pasitaikydavo atvejų, kai asmenys nustebdavo sužinoję, kad priklauso kokiai nors partijai, nors niekada nebuvo tokio pageidavimo išreiškę, jų vardas sąrašuose atsirasdavo. Tokiu atveju sužinoti, ar asmens pavardė nėra dar kokios partijos sąraše, buvo vienintelis kelias – klausti kiekvienos partijos atskirai.

„Nuo šiol asmeniui pakaks save identifikuoti, pavyzdžiui, pasinaudojus elektroninės bankininkystės paslauga, ir spustelėjus į elektroninės valdžios vartų nuorodą išsiųsti paklausimą į sistemą. Sistema, automatiškai patikrinusi visus partijų narių sąrašus, tuoj pat pateiks atsakymą konkrečiai apie šio asmens priklausomybę politinei partijai“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Jei paaiškės, kad asmuo yra politinės partijos sąrašuose, nors ten neturėtų būti, dėl patikslinimo žmogus pirmiausia turėtų kreiptis į pačią politinę partiją.

Sistemoje yra įvesti duomenys, kuriuos politinės partijos yra pateikusios Teisingumo ministerijai iki kovo 1 dienos. Ministerijai partijos iki šios datos kasmet privalo pateikti atnaujintus savo narių sąrašus, kad būtų galima patikrinti, ar partijose yra pakankamai narių ir ar jose nėra besidubliuojančių pavardžių.

Prisijungti prie sistemos galima ir per elektroninės valdžios vartus internete.

Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 44 politinės partijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.