Lietuvoje

2018.03.12 18:22

Seimo pirmininkas prakalbo apie Seimą purtančius skandalus bei „Eurovizijos“ nugalėtoją

Šeštadienį prasidėjo Seimo pavasario sesija, kurioje be įprastų klausimų laukia ir ne vienas, sukeltas skandalų. Apie galimą jų likimą LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ papasakojo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Vienas tokių klausimų – daug kritikos susilaukusios Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės likimas. Tiesa, Seimo pirmininkas mano, kad čia pasikeitimų neturėtų būti.

„Lyg ir niekas nereiškia nepasitikėjimo, viskas tik kalbos. Tad ir pasiūliau, kad jie siūlytų temą, ir tada teikime. Bet lyg ir [atsirado] naujas žanras – mes to nepadarysime, nes mes žinome, kad balsuosite kitaip. (...) Seimas taip pat balsavo pernai birželį, išreikšdamas aiškų pasitikėjimą, ir dabar atėję komisijos nariai nori, kad tokios sudėties komisija turėtų tęsti darbą. Tai mes ir klausiame, koks tikslas jaudinti tuos žmones“, – apie VRK pirmininkės likimą pasakoja V. Pranckietis.

Tiesa, visiškai kitaip jis kalbėjo apie Seimo narį Mindaugą Bastį, kuris, anot Konstitucinio Teismo, sulaužė priesaiką, nes nuslėpė ryšius su buvusiu KGB darbuotoju.

„Aš tuo metu tik maniau, kad yra sulaužyta priesaika, o dabar jau žinau, nes Konstitucinis Teismas parašė tokią išvadą. Nenoriu abejoti savo nuomone. Tikiuosi, kad Mindaugas Bastys pareikš tokią valią“, – teigė V. Pranckietis, turėdamas omenyje, kad Seimo narys turėtų pasielgti kaip jo buvęs kolega Kęstutis Pūkas – pateikti pareiškimą atsistatydinti.

Tiesa, nors reikės išspręsti ne vieną skandalingą istoriją, tačiau V. Pranckietis mano, kad sesijoje laiko užteks ir visuomenei išties svarbiems klausimai.

„Mes turėtume labai stengtis Seime daryti tuos sprendimus, kurie yra reikalingi įstatymų leidybos prasme, bet ne sprendžiant „skandalinius“ klausimus. Tačiau negalime atsitraukti ir nuo tų klausimų“, – teigia V. Pranckietis.

Daugiau apie Mykolo Majausko skandalą, galimybę balsuoti elektroniniu būdu bei Seimo pirmininko nuomonę apie nacionalinės „Eurovizijos“ nugalėtoją žiūrėkite įraše.