Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.12 13:12

Kaltinimų seksualiniu priekabiavimu sulaukęs J. Vaitkus sugrįžo dėstyti į LMTA

Vasario mėnesį kaltinimų seksualiniu priekabiavimu sulaukęs režisierius Jonas Vaitkus sugrįžo dėstyti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) – po trečiadienį įvykusio LMTA Etikos komiteto posėdžio buvo nuspręsta, kad priežasčių nušalinti ketvirto kurso studentams dėstantį J. Vaitkų iš jo užimamų pareigų nėra.

Kaip 15min teigė LMTA Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Beata Baublinskienė, reaguojant į J. Vaitkui pareikštus kaltinimus jis 30-iai dienų buvo nušalintas nuo darbo su studentais, tačiau Etikos komiteto posėdžio metu buvo nuspręsta, kad priežasčių ir įrodymų toliau neleisti režisieriui dirbti su studentais nerasta.

Paklausta, ar šis sprendimas buvo pristatytas akademijos bendruomenei, B. Baublinskienė sakė daugiau informacijos apie tai neturinti, bet ši informacija buvo paskelbta administracijos susirinkime.

Kol kas daugiau reakcijų iš LMTA studentų ji sakė negavusi: „Iki manęs tokia informacija neatėjo, jokių reakcijų nesulaukėm“, – 15min sakė B. Baublinskienė.

Pasak jos, šiuo metu LMTA yra prieinama psichologinė pagalba, organizuojamas paskaitų ciklas apie nederamą seksualinį elgesį.

Praėjusį mėnesį seksualiniu priekabiavimu J. Vaitkų apkaltino buvusi studentė Eglė Lekstutytė bei viena anonimiškai liudijusi studentė. Apie nederamą režisieriaus elgesį pranešė ir scenografė Simona Biekšaitė, buvusi režisieriaus asistentė Judita Juknelė ir aktorė Rita Sistrunk.

J. Vaitkus anksčiau 15min yra sakęs, jog visos viešojoje erdvėje skelbtos istorijos apie nederamą jo elgesį su studentėmis ir pavaldinėmis yra laužtos iš piršto.

Žiniasklaidai išplatintame laiške jam mestus kaltinimus J. Vaitkus vadino dalimi šmeižto kampanijos, kurią vykdo Rusijos propagandiniai kanalai. Prieš jį neva vykdomą sąmokslą J. Vaitkus siejo su Rusų dramos teatro vadovo rinkimais ir savo kūrybine veikla.

Šiuo metu Rusų dramos teatro vadovo pareigas užimantis J. Vaitkus dalyvavo ir naujojo vadovo rinkimuose, kuriuos organizuoja Kultūros ministerija, tačiau praėjusią savaitę paskelbta, jog nei jis, nei kiti keturi kandidatai nesurinko minimalaus balo, todėl bus skelbiamas naujas konkursas.

Anot Kultūros ministerijos, teisinio pagrindo, dėl kurio J. Vaitkus būtų negalėjęs dalyvauti konkurse, taip pat nebuvo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi