Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.12 12:05

LRT darbuotojai Izoldai Keidošiūtei – Vyriausybės kultūros ir meno premija

2018.03.12 12:05

Kino kritikei, ilgametei LRT darbuotojai Izoldai Keidošiūtei už nuopelnus kultūrai ir menui šiandien teikiama 2018-ųjų Vyriausybės  ir meno premija. I. Keidošiūtė – viena iš 12 šių metų premijos laureatų.

I. Keidošiūtė anksčiau LRT TELEVIZIJOJE kūrė ir vedė laidas „Kino pasaulyje“, „Elito kinas“, rašė į savaitraštį „Literatūra ir menas“, žurnalą „Kinas“. Dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ji dėsto būsimiems meno vadybininkams, rengia filmų pristatymus kino teatruose, rašo filmų anonsus LRT TELEVIZIJAI.

Įvertinusi veiklą Lietuvos ir pasaulio lietuvių kultūros ir meno kontekste, premijos laureatus atrinko ir jiems premijas skirti siūlė Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kurios pirmininkas yra poetas, publicistas Liutauras Degėsys, nariai – violončelininkas Mindaugas Bačkus, architektė Gražina Bernotienė, teatro kritikas, publicistas Vaidotas Jauniškis, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, fotomenininkas Alvydas Lukys, aktorė Dalia Michelevičiūtė, menotyrininkas Ernestas Parulskis, kino kritikė Rasa Paukštytė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, etnologė Daiva Vaitkevičienė, kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.

Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 m. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų dydžių, t.y. EUR 12 920.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi