Naujienų srautas

Lietuvoje

2018.03.12 11:37

Dėl galimo neteisėto LVŽS finansavimo konservatoriai ketina kreiptis į VRK

ELTA 2018.03.12 11:37

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia, kad partija ruošia kreipimąsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) su prašymu pradėti tyrimą dėl galimo neteisėto Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) finansavimo.

Toks kreipimasis rengiamas žiniasklaidoje paviešinus informaciją apie tai, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Seimo nariai, naudodamiesi fondu „Švieskime vaikus“, kuriam 500 tūkst. eurų skyrė įmonės „Agrokoncernas“ ir „Agrokoncerno grūdai“, savo rinkimų apygardose dalina tautinius kostiumus vaikams.

„Matome faktus apie tai, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Seimo nariai savo apygardose partijos vardu dalina tautinius kostiumus darželinukams. Surinkti duomenys apie pasikartojančius ir sistemiškus veiksmus, kai šalia kostiumų dalinimo Seimo nariai agituoja žmones, pasakoja apie savo darbus, o visą šią akciją puse milijono eurų finansuoja „Agrokoncernas“ ir jo įmonės per fondą „Švieskime vaikus“, – šokiruoja įžūlumu, – teigia G. Landsbergis. – Akivaizdu, kad tai yra neteisėtas partijos finansavimas ir tam turi būti užkirstas kelias. To ignoruoti tikrai negalima ir tai yra dar vienas faktas, kaip stambus verslo koncernas, suaugęs su politine partija, stengiasi nupirkti mūsų šalies demokratiją. Reaguodami į šią situaciją mes ruošiame kreipimąsi į VRK ir tikėsimės greitos bei sąžiningos reakcijos. Tai bus dar vienas išbandymas šiai institucijai.“

Konservatorių teigimu, kreipimasis į Vyriausiąją rinkimų komisiją su prašymu pradėti tyrimą dėl neteisėto Valstiečių ir žaliųjų sąjungos finansavimo bus parengtas bei išsiųstas artimiausiu metu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

TS-LKD kandidatas Audrius Petrošius su bendražygiais laukia rinkimų rezultatų
Klaipėdos ritmas