Naujienų srautas

Lietuvoje2018.03.12 15:38

Prezidentė siūlo STT vadovu skirti direktoriaus pavaduotoją Ž. Bartkų

BNS 2018.03.12 15:38

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovu penkerių metų kadencijai skirti dabartinio direktoriaus pavaduotoją Žydrūną Bartkų, pirmadienį pranešė šalies vadovės patarėja Rasa Svetikaitė.

Jo kandidatūrai turės pritarti Seimas.

Nuo 2013 metų STT vadovaujantis Saulius Urbanavičius atsisakė kandiduoti antrai kadencijai.

R. Svetikaitė sakė, kad prezidentė siūlydama skirti Ž. Bartkų atsižvelgė į dabartinio STT vadovo rekomendaciją.

„Atsižvelgiant į profesionalumą, jo kompetenciją ir patirtį tiek profesinę, tiek vadovavimo šiai tarnybai bei reputaciją, kurią jis turi tiek visuomenėje, tiek pačioje tarnyboje, (prezidentė) apsisprendė teikti Seimui (...) kandidato Ž. Bartkaus kandidatūrą“, – žurnalistams teigė šalies vadovės patarėja teisės klausimais.

Ji pabrėžė, kad D. Grybauskaitė teigiamai vertina S. Urbanavičiaus darbo rezultatus, o ateityje STT turėtų ypatingą dėmesį skirti korupcijai viešajame sektoriuje.

Pranešime spaudai prezidentė teigė, kad būsimasis STT vadovas taip pat turės skirti dėmesį skatinti visuomenės nepakantumą korupcijai, užtikrinti, kad ikiteisminiai tyrimai korupcinėse bylose būtų atliekami per kiek įmanoma trumpesnius terminus.

Šalies vadovės teigimu, kova su korupcija negali būti selektyvi, o skaidrios veiklos reikalavimai galioja visiems be išimties.

Ž. Bartkus kol kas žurnalistams nekomentavo savo darbo prioritetų ir sakė pristatysiantis juos Seime.

„Man džiugu dirbti tokioje tarnyboje, kuri yra stipri, ko gero, stipriausia Lietuvoje kovotoja su korupcija ir manau, kad kuo toliau, tuo kova su korupcija bus efektyvesnė“, – žurnalistams teigė pareigūnas.

Jis STT kuravo baudžiamojo persekiojimo, kriminalinės žvalgybos ir analitinės antikorupcinės žvalgybos sritis.

Ž Bartkus STT dirba nuo 1999 metų, o direktoriaus pirmuoju pavaduotoju tapo 2013 metų balandį.

Kadenciją kovo 29 dieną baigiantis S. Urbanavičius sakė, kad jo sprendimą toliau nevadovauti STT lėmė įvairios priežastys.

„Nemaža dalis yra asmeninių priežasčių, bet, ko gero, pagrindinė, kad, kaip žinia, siūliau valstybės vadovei STT direktoriaus pirmojo pavaduotojo Ž. Bartkaus kandidatūrą tikėdamasis išlaikyti dabartinius darbus, išlaikyti dabartinį institucijos lygmenį kovojant su korupcija, bet taip pat ir tikėdamasis tam tikrų pokyčių, kurie pagerins kovą su korupciją“, – teigė STT vadovas.

Jis nedetalizavo savo ateities planų.

Nuo 1997 metų veikiančios STT veikla apima korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir visuomenės antikorupcinį švietimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi