Lietuvoje

2018.03.11 22:31

Kovo 11-ąją šiauliečius suvienijo įspūdingas vėliavos žygis

LRT.lt2018.03.11 22:31

Šiaulių miesto centre gausiai susirinkę miestiečiai šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Istorinė diena paminėta Lietuvos laisvės kovų dalyvių pagerbimo ceremonija, šeštą kartą organizuotu Trispalvės žygiu, iškilmingu minėjimu ir išskirtiniu grupės „Hiperbolė“ legendos Igorio Berino su grupe „Huge Soul“ koncertu.  

Šiaulių kultūros centro pranešime skelbiama, kad paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną šiauliečiai rinkosi į Sukilėlių kalnelį prie Nepriklausomybės paminklo, kur vyko Lietuvos laisvės kovų dalyvių pagerbimo ceremonija. Šventinę atmosferą susirinkusiems žmonėms kūrė Šiaulių pučiamųjų instrumentų orkestro (meno vad. S. Vaičiulionis, dirigentas G. Brūzga) atliekami kūriniai.

Narsių sukilėlių atminimui pagerbti prie Nepriklausomybės paminklo padėtos gėlės, Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovai uždegė atminimo aukurus, o Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai išovė tris garbės salves.

Šiaulių kultūros centro nuotr.

Istorinėmis įžvalgomis pasidalijo Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, o visus susirinkusius pasveikino Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadas pulkininkas leitenantas Antanas Matutis.

Tradicinis, šimtus patriotiškai nusiteikusių šiauliečių pakviečiantis žygis „Lietuva mūsų širdyse“, šįkart vėl stebino šiauliečių darna. Rankose laikydami Trispalves, pasipuošę tautine simbolika, šiauliečiai išdidžiai žygiavo miesto gatvėmis.

Atvykus į Prisikėlimo aikštę, vyko visuotinė akcija „Ateitis mūsų“. Jos metu jaunuoliai, rankose laikantys šūkį sudarančias raides, iškėlė jas į viršų, o šventėje dalyvavę miestiečiai, pakeldami savo rankas į viršų, įrodė, kad ateitis priklauso patiems žmonėms – gyvenantiems, kuriantiems, dirbantiems.

Iškart po to Lietuvos Respublikos himną giedojo Šiaulių universiteto vizualinių menų ir muzikos pedagogikos katedros ketvirto kurso studentė Ainė Bertašiūtė, o vėliavą kėlė Lietuvos skautijos Šiaulių krašto seniūnė Janina Žvirblytė-Paslavičienė ir Šiaulių tunto tuntininkas Remigijus Pozniakovas. Renginio metu, iš istorinio pabūklo, išautos salvės už Lietuvą, Už Lietuvos žmones ir už šviesią ir prasmingą Lietuvos ateitį.

Šiaulių kultūros centro nuotr.

Valstybės gimtadienio proga šiauliečius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Visi suprantame, jog kiekvieno mūsų, kiekvienos dienos darbas ir yra mūsų Lietuva, mūsų Šiauliai. Konstitucijoje parašyta, kad valstybę kuria tauta, o tauta yra ne kas kita, o visi mes. Taigi ir mūsų ateitis priklauso tik nuo mūsų pačių. Kviečiu kiekvieną pagal išgales prisidėti prie šalies ir Šiaulių ateities, tai visiškai nesudėtinga. Reikia tik dalyvauti miesto kūrybiniame procese, teikti naudingus pasiūlymus, aktyviai siekti bendro rezultato “, – kalbėjo miesto meras.

Šventės dalyvius taip pat sveikino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis ir skautas Giedrius Globys.

Tikrą gimtadienio šventę Prisikėlimo aikštėje sukūrė išskirtinis Igorio Berino su grupe „Huge Soul“ koncertas.

Šiaulių kultūros centro nuotr.

Kitą šventinį renginį-koncertą „Mes gimę laisvoj Lietuvoj...“ šiauliečiams padovanojo Šiaulių universiteto bendruomenė. Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ scenoje pasirodė geriausi Šiaulių universiteto ir Šiaulių universiteto gimnazijos jaunieji atlikėjai: „Saulė“, „Studium“, „Pavasaris“, „Poco“, „Čiūto“, Eurovizijos atrankos dalyvė Živilė Gedvilaitė, Laura Remeikienė,  kiti solistai. Pranešimą apie mūsų tautos laisvę skaitė Lietuvos Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras dr. Donatas Morkūnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt