Lietuvoje

2018.03.11 16:24

V. Landsbergį Santaros klinikose aplankė buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras

Ugnius Antanavičius, 15min.lt2018.03.11 16:24

Santaros klinikose šiuo metu besigydantį Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį sekmadienį ryte aplankė netikėtas svečias: Kovo 11-osios proga Lietuvoje viešintis buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hanibalssonas. Būtent jam einant šias pareigas, Islandija pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

Susitikimas užtruko apie pusvalandį. J. B. Hanibalssonas V. Landsbergį pasveikino su Kovo 11-ąja, pavadinęs jį „brangiu draugu“.

Prieš atvykdamas į susitikimą, buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras vietoje V. Landsbergio padėjo gėlių prie paminklo „Žinia” Nepriklausomybės aikštėje: J. B. Haniballsonas teigė, kad jam tai didelė garbė.

Vėliau abu vyrai apie pusvalandį draugiškai bendravo, prisimindami senus laikus ir Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimą. Pokalbis trumpam nutrūkęs buvo tik ligoninėje apsilankius Vytauto Landsbergio dukrai Jūratei su anūku Vytautu – šis, sveikindamas senelį, atliko muzikos kūrinį.

Po susitikimo V. Landsbergis 15min sakė, kad fakto, jog jau antrą iš eilės valstybinę šventę tenka sutikti ligoninėje, jis nesureikšmina.

„Gyvenimas yra įvairus. Gali atsitikti visaip. Čia jau nieko nėra labai ypatingo. Žinoma, ypatinga, nes turėjau šabloną: turėjau visur vaikščioti, spausti ranką, pats kalbėti. O kadangi situacija pasikeitė, teko išsisukti kitais būdais. Man padėjo daug organizatorių, daug masinės informacijos ir naujų technologijų specialistų ir aš išsisukau iš visų kalbėjimų net fiziškai nedalyvaudamas“, – sakė V. Landsbergis.

Vytauto Landsbergio susitikimas su buvusiu Islandijos užsienio reikalų ministru Jonu Baldvinu Hanibalssonu Kovo 11-osios proga

Profesorius apgailestavo mažai galėjęs džiaugtis Vasario 16-osios šventės vaizdais.

„Man tik pasakojo, kiek daug žmonių, kiek daug vaikų, kokia tikra šventė galų gale yra ir Vasario 16-oji, ir, dabar matau, kad ir Kovo 11-oji. Tikra šventė. Čia man didžiausia dovana“, – sakė V. Landsbergis.

Kiek laiko dar teks praleisti ligoninėje, V. Landsbergis sakė nežinantis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.