Lietuvoje

2018.03.11 16:55

Minint Nepriklausomybės atkūrimo dieną, iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos

ELTA 2018.03.11 16:55

Kovo 11-osios vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvyko trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 28-ajai sukakčiai.

Kalbėdamas iškilmingos ceremonijos metu Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad Nepriklausomybės aikštė – laisvės vieta.

„Į šią aikštę susirenkame per šventes – kaip į namus, kaip į šeimą. Šiandien čia minime jau 28-ąją atkurtos Nepriklausomybės sukaktį ir žinome, kad čia sutiks, kad priims su šypsena, kad aukštesni praleis žemesnius į priekį, kad į aikštę išbėgs vaikai ir visi stebėsime dangaus fone laisvai plazdančias mūsų trispalves. Skambant Tautos giesmei žiūrėsime į vėliavas viena kryptimi, drauge. Ši kryptis yra visada teisinga“, – sakė Seimo vadovas.

„Mes, žmonės, galime nesutarti, tačiau viena valstybė išliks, išliks ir viena vėliava, kuri visiems mums simbolizuoja vieną Lietuvą. Joje mes visi, bet vien būti – jau negana. Čia galime ir privalome turėti bei reikšti savo nuomones ir argumentuoti, puoselėti jas, nes taip yra puoselėjama demokratija“, – pažymėjo V. Pranckietis.

„Trispalvė ir simbolizuoja demokratiją, respubliką ir laisvę – nutapytas saulės, laukų ir kraujo spalvomis. Težydi įvairiaspalvė Lietuvos vienybė“, – tokiais žodžiais Seimo vadovas baigė savo kalbą Nepriklausomybės aikštėje.

Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvykusią ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras, Baltijos valstybių himnus giedojo valstybinio ansamblio „Lietuva“ choras. Vėliavas kėlė Lietuvos, Estijos ir Latvijos garbės sargybos kuopų kariai.