Lietuvoje

2018.03.10 11:28

V. Pranckietis Seimo pavasario sesijoje: linkiu išbristi iš klampynės

ELTA 2018.03.10 11:28

Ne klimpti mistinėse komisijose, dirbti ne deklaratyviai, o realiai, šeštadienį pradedant naują Seimo pavasario sesiją, parlamentarams linkėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. 

„Esame išrinkti spręsti, o ne klimpti mistinėse komisijose. Labai linkiu išbristi iš klampynės ir pradėti dirbti ne deklaratyviai, o realiai. Nevaidinti darbo, o dirbti – laukia 600 projektų. Nusiimti karūnas ir pradėti tarnauti žmonėms“, – linkėjo V. Pranckietis, ragindamas kolegas prisiimti atsakomybę už suteiktą mandatą ir sutelktai dirbti Tėvynės labui.

Seimo vadovo teigimu, kiekviena sesija – tai ypatingas laikotarpis, kai Lietuvos žmonės laukia pažadėtų rezultatų. „Susirinkome – dirbti ir spręsti, veikti ir reaguoti, tobulinti ir komunikuoti – skleisti žinią“, – sakė V. Pranckietis. 

Parlamento vadovo teigimu, sesijos programa pateikiama pagal penkias veiklos kryptis: darni, atsakinga ir sveika visuomenė; švietimo, kultūros ir mokslo kokybės bei efektyvumo didinimas; viešojo sektoriaus efektyvumo ir skaidrumo didinimas; darni ir konkurencinga ekonomikos plėtra; saugi valstybė. 

Kaip primena ELTA, Seimas kovo 13 d. ketina svarstyti Seimo nario Mindaugo Basčio mandato panaikinimo klausimą. Šių metų sausio mėnesį tokią datą nustatė Seimas, priimdamas protokolinį nutarimą. Tokį sprendimą parlamentarai priėmė išklausę Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio informaciją, kurioje jis supažindino Seimą su parlamentarui Mindaugui Basčiui nepalankiu Konstitucinio Teismo (KT) sprendimu. 

Pernai gruodžio 22 d. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad M. Bastys sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, nuslėpęs savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju.

„Negaliu nepaminėti pirmųjų sprendimų, kuriuos teks priimti šioje sesijoje, – tai Seimo nario apkalta. Ką gi, tai yra kelio į skaidrumą dalis, švaraus ir visuomenės pasitikėjimo verto parlamento kaina. Štai ko mums, gerbiami Seimo nariai, trūksta – visuomenės pasitikėjimo. Ką dabar matome? Kaltinimai, personalijos, kai kurie jaučiasi esantys aukščiau kitų. Atsiranda nauja veiklos forma, kai bijoma prisiimti atsakomybę, žaidžiami viešųjų ryšių žaidimai. Kreipiamasi į Seimo pirmininką – padaryk tai, ko mes nenorime ar negalime. Tai neprisideda prie geresnio parlamento vardo ir įvaizdžio kūrimo“, – mano V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas akcentavo, kad kiekvienas parlamentaras savo konstruktyvia veikla, o dar labiau įvairiais poelgiais kuria bendrą Seimo profilį. 

„Prisiminkime, ko susirinkome, – dirbti Lietuvos žmonėms, kad jiems būtų geriau gyventi“, – teigė V. Pranckietis.