Lietuvoje

2018.03.09 18:03

Vilniuje surengtas protestas dėl situacijos Tibete

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.09 18:03

Vilniuje vyksta jau du dešimtmečius „Tibeto laisvės rėmimo grupės“ organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į žmogaus teisių pažeidimus ir vis prastėjančią situaciją Tibete. Vidurdienį prie Kinijos ambasados surengta protesto prieš represinę Kinijos politiką akcija. 

1959 metais įvyko tibetiečių sukilimas reikalaujant kinų ginkluotosioms pajėgoms pasitraukti iš šio regiono. Jį numalšinus Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama bei tūkstančiai tibetiečių buvo priversti bėgti iš savo šalies ir apsigyventi tremtyje.

Po 2008-aisiais įvykusių masinių tibetiečių protestų, kurie buvo brutaliai numalšinti jėga, kilo tibetiečių susideginimo banga.

Nors pasaulio bendruomenė ne kartą yra išreiškusi susirūpinimą dėl žmogaus teisių pažeidimų Tibete, Kinijos valdžia tai traktuoja kaip kišimąsi į jos vidaus politiką ir nieko nedaro, kad keistų esamą situaciją.

21 Baltijos šalių parlamentaras bendru pareiškimu penktadienį kreipėsi į Baltijos šalių vyriausybes ir Europos Sąjungą, kad paragintų Kiniją suteikti nepriklausomiems stebėtojams laisvą patekimą į Tibetą ir paleisti visus politinius kalinius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.